У п’яти областях запускають проект комплексного відновлення

В Україні планують запровадити пілотні проекти комплексного відновлення населених пунктів на звільнених від окупантів територіях. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр повідомив, що для виконання завдання президента проведено нараду з міністерствами та Державним агентством відновлення, визначено дати та перші проекти комплексного відновлення за новим законодавством.

«Вибрано по одному населеному пункту у Київській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, де розпочнеться масштабне відновлення за принципом build back better (відбудувати краще. – Ред.). Йдеться не лише про відновлення житла, а й лікарень, шкіл, садків, ЦНАПів, об’єктів культури і т.д. Все відновлюється з урахуванням вимог безпеки та сучасних практик», – зазначив Шмигаль.

Глава уряду також повідомив, що обговорювалися технічні питання механізмів компенсації за пошкоджене та зруйноване майно.

«Закон вже ухвалений і підписаний президентом. Найближчим часом цей інструмент має запрацювати», – йдеться у повідомленні.

До речі, у Міністерстві економічного розвитку ФРН у понеділок, 27 березня, стартувала платформа, що має на меті підтримати і зміцнити зобов’язання Німеччини щодо відновлення України та об’єднати державних і недержавних учасників процесу.

За словами міністра економічного розвитку ФРН Свеньї Шульце, відновлення України вже розпочинається. Вона наголосила на важливості довгострокової перспективи та раннього планування.

У рамках Платформи відновлення України планується організація спеціалізованих конференцій, діалогових форумів та семінарів. Перший захід заплановано на квітень.

Раніше Шмигаль розказав про те, над чим фокусуватиметься уряд цього року при відбудові України.

“У відбудови буде чотири основні напрямки: енергетика, житло, розмінування та критична інфраструктура. Ключове завдання зараз — почати відновлення енергетики за новими стандартами, будувати нові об’єкти та посилювати захист уже наявних”, — пояснив Шмигаль.

Очільник Кабінету міністрів зазначив, що уряд працюватиме над збільшенням пропускної спроможності для імпорту-експорту електроенергії з країнами ЄС, впроваджуватиме в Україні принципи Європейського зеленого курсу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Собачка учит младенца ползать (видео)

08.04.2016 - 06:00
На этом видео собачка пытается показать маленькой девочке, как правильно передвигаться по полу, если ты пока не научился ходить. Старания животного, на первый взгляд, выглядят смешными. Но только личным примером ...

Под Печерским судом снова неспокойно, — произошли потасовки

02.07.2016
Как известно, Командира Надежды Савченко ...

Какие развивающие игрушки необходимы ребенку до 6 месяцев

11.09.2016
Количество развивающих игрушек для маленького ...