У Німеччині йде масштабна спецоперація проти екстремістів, що хотіли силою скинути владу

Правоохоронці Німеччини проводять обшуки у 11 федеральних землях. Затримано 25 осіб — 22 з них вважаються учасниками терористичної організації, ще троє — її прихильниками, повідомляє генпрокуратура ФРН у середу, 7 грудня. Вони мали намір штурмувати Бундестаг і навіть йти на вбивства політиків.

Фактично йде наймасштабніша в країні спецоперація силових підрозділів. Мета — злам організації, що готувала держпереворот. Задіяні більше трьох тисяч правоохоронців.

22 ймовірних члени терористичної організації — громадяни Німеччини, одна з трьох прихильників — росіянка. Затримання проводили у різних регіонах Німеччини, а у двох випадках — в Австрії та Італії. Загалом у справі фігурують 52 підозрювані.

Обшуки проводяться на 130 об’єктах у різних землях ФРН. Вони спрямовані проти ще 27 фігурантів, які поки що не затримані, та проти осіб, які ще не мають статусу підозрюваних.

«Затримані підозрювані належать до терористичної організації, яка була створена не пізніше кінця листопада 2021 року і поставила собі за мету подолати існуючий державний устрій у Німеччині та замінити його своєю власною формою держави, обриси якої вже розроблені», — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, члени організації розуміють, що їхній намір «може бути реалізований лише за допомогою військових засобів та насильства над представниками держави». Йдеться, зокрема, і про вбивства.

«Обвинувачених об’єднує глибоке неприйняття державних інститутів та вільного демократичного основного ладу ФРН, що згодом змусило їх ухвалити рішення брати участь у їхньому насильницькому усуненні та здійснювати конкретні підготовчі дії з цією метою», — зазначили у прокуратурі.

Вказано, що члени організації наслідують конспірологічні міфи, що складаються з наративів німецького руху рейхсбюргерів (представники цього руху не визнають ФРН і вважають себе громадянами німецького Рейху) і QAnon (його представники були серед учасників штурму Капітолія у січні 2021 року і вважають, що Німеччиною управляють члени так званої «Глибинної держави» (Deep State).

«На думку членів асоціації, порятунок їм обіцяє неминуче втручання «Альянсу» — таємного союзу урядів, спецслужб і збройних сил різних держав, включаючи РФ і США, що має технічну перевагу. Асоціація твердо переконана, що члени «Альянсу» вже перебувають у Німеччині і що їхня атака на «Глибинну державу» неминуча», — йдеться у релізі.

Нагадаємо також, що розвідка Німеччини розглядає сценарії, за яких влада РФ може зважитися на політичні вбивства у ФРН. Про це в середені жовтня писало видання Spiegel.

Зазначалося, що глави двох найбільших розвідувальних служб Німеччини звинуватили президента Росії Володимира Путіна, що він фактично напав на весь Захід. За словами голови Федеральної розвідувальної служби Бруно Каля, дії Путіна є «оголошенням війни усьому вільному демократичному світу».

Глава Федерального управління захисту конституції Томас Хальденванг зазначив, що російський напад на Україну «змінює правила гри» у всіх сферах політики, пов’язаних з безпекою, що також має прямий вплив на внутрішню безпеку Німеччини.

У квітні федеральний уряд вислав із Німеччини 40 російських шпигунів. Однак Хальденванг вважає, що це далеко не всі.

Як писало видання, поріг заборони для операцій російських спецслужб у Німеччині впав. Управління захисту Конституції розглядали сценарії, за яких у Німеччині можливі політичні вбивства.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

По позициям террористов на Светлодарской дуге нанесен мощный удар: видео

10.06.2018 - 11:53
По данным пресс-центра Объединенных сил вследствие адекватной «ответки» ВСУ 9 июня погибли 2 и ранены 5 террористов. Некий «Игорь Вайсерман» в комментариях в Фейсбуке усомнился: «Каждый день потери в днр ...

«Динамо» сенсационно одолело «Шахтер»: видео

14.04.2018
В Харькове киевское «Динамо» 14 ...