У Нідерландах назвали кількість F-16 для України

Нідерланди збираються передати Україні 24 винищувачі F-16. Про це сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв’ю Укрінформу, оприлюдненому у суботу, 6 квітня.

«Загалом ми збираємося передати 24 винищувачі F-16. Вони будуть передані Україні, як тільки все буде готово. Цей момент залежить від підготовки українських пілотів і технічного персоналу, а також, звісно, від інфраструктури», – заявила Оллонгрен.

За її словами, передача літаків – це спільні зусилля з Україною, а також із Данією, США та іншими країнами.

«Це важко, це складно, але це станеться. Наша коаліція сподівається, що вже цього літа ми зможемо почати поставки винищувачів F-16, спочатку данських, а потім і нідерландських», – додала міністр.

Трохи суперечливі заяви, бо спочатку йдеться про 24 літаки від Нідерландів, а згодом про про те, що таку кількість передадуть разом з данцями… Тобто за граматикою можна трактувати двояко.

Нагадаємо також, що в серпні минулого року президент Зеленський у Нідерландах зустрічався з прем’єром Марком Рютте і заявляв, що останній пообіцяв для України 42 літаки. А вже у лютому цього року Рютте заявляв, що точно буде 24 літаки, можливо більше…

Відразу чотири групи українських пілотів продовжують навчання в країнах-союзниках для керування винищувачами F-16. Про це 3 квітня повідомив спікер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Зараз дві передові групи перебувають у Данії та США. Вони вже безпосередньо відточують навички на літаках F-16», – заявив він. За словами Євлаша ще одна група українців продовжує своє навчання і перемістилася з Великої Британії до Франції, де вони освоюють легкомоторні літаки.

Євлаш нагадав, що окрім пілотів, триває підготовка технічного персоналу, щоб надалі ці фахівці вже навчали своїх колег в Україні.

Тобто реально близькі до завершення навчання лише дві групи пілотів, а ще дві лише на начальному шляху… Кількість груп невідома, але з попередніх офіційних повідомлень випливає, що вони не великі…

Американські винищувачі F-16 можна буде використовувати лише в межах суверенної території України. Про це, нагадаємо, наприкінці березня заявив речник Пентагону Патрік Райдер в інтерв’ю Радіо свободі.

Відповідаючи на запитання про те, чи існують застереження для України щодо F-16, речник Міністерства оборони США заявив, що Захід бачить використання винищувачів Україною лише в межах її суверенної території.

«Ми говоримо про надання Україні унікального повітряного потенціалу, знову ж таки, який має на меті зосередитися на захисті України своєї суверенної території всередині суверенних кордонів України», — сказав Райдер.

При цьому не зрозуміло, як трактувати це обмеження. Наприклад, якщо збивати російські літаки, що запускають з території РФ бомби чи ракети по Україні, то це — дозволяється чи ні? Питання вкрай принципове…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Китае пограничники приняли певицу Лолиту за мужчину: видео

23.04.2018 - 23:04
Певицу Лолиту Милявскую в Китае приняли за мужчину. Об этом она рассказала у себя в Instagram. Наверное, чтобы поддерживать интерес к своей персоне. Что называется, грамотная самореклама. Но история и ...

На отвесной скале открыли магазин для альпинистов: фото, видео

12.09.2017
Бывалые скалолазы заранее просчитывают не ...