У небі Києва знову спостерігали незвичне явище

Сьогодні вночі у Київській можна було побачити яскраві кола навкола Місяця. Відповідні фото очевидці публікували у соцмережах.

Ці кола називаються — гало. З грецької це перекладається як сяйво або німб.

Гало — оптичне явище, яке виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше його можна спостерігати в атмосфері у перисто-шаруватих хмарах, рідше — за інших умов. Найпоширеніша форма гало — світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця.

Досить часто спостерігаються яскраві кольорові плями обабіч Сонця — несправжні сонця, яскрава кольорова дуга, світлові стовпи тощо.

Нагадаємо, вкрай рідкісне (а якщо чесно, ми такого взагалі за десятиріччя не пригадуємо) для України північне сяйво увечері в неділю, 23 квітня, спостерігали у Київській області, а також у низці інших північних областей країни. Плюс яскраві різнокольорові спалахи у небі бачили на Чернігівщині, Львівщині і Волині. 

Мешканці північних регіонів України, свідки полярного сяйва, почали активно ділитися фотографіями цього надзвичайного явища у соціальних мережах. Фотографії зеленого та рожевого сяйва на тлі нічного неба швидко поширилися у соцмережах.

Вірогідність Північного сяйва на півночі України також прогнозував американський Space Weather Prediction Center.

Як відомо, це явище виникає внаслідок зіткнення заряджених частинок сонячного вітру із верхніми шарами атмосфери Землі. Зазвичай воно спостерігається в північних країнах, проте через дуже потужний геомагнітний шторм цього разу стало видимим і в Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как делают тротуары и бордюры в Европе (видео)

13.11.2015 - 15:10
Хотим, познакомит Вас со способом создания тротуаров и бордюров в Европе. В противовес тем видеоматериалам, которые публиковались у нас ранее. Конструкция получается цельнолитой, бетонной и имеет вполне презентабельный вид. Добиваются ...

В США опять свирепствуют торнадо, — есть разрушения (видео)

03.02.2016
После серии ударов декабрьской стихии, ...

Ведущий BBC потрогал женщину за грудь в эфире: видео

17.05.2017
Курьезная история произошла с журналистом BBC ...