У Молдові заявили, що допомагатимуть Україні ловити ухилянтів

Прикордонники Молдови планують співпрацювати з українською владою і допомагати ловити ухильників, які намагаються втекти з України через Придністровський регіон. Про це заявив міністр внутрішніх справ Молдови Адріан Ефрос, передає Ziarul de Garda.

«Очевидно, що всі намагаються врятувати свої життя, і здебільшого люди, які незаконно перетинають державні кордони, — це чоловіки віком від 18 до 60 років», — заявив він.

Міністр додав, що значною мірою українські ухилянти використовують Придністровський регіон.

«Практично щотижня ми проводимо одну-дві операції з боротьби та ліквідації різних схем, організованих на території Молдови або громадянами Республіки Молдова, або громадянами Молдови спільно з громадянами України», — сказав Ефрос.

За його словами, у Кишинева також є деякі фільтри на маршрутах, що йдуть із придністровського регіону.

«Ми намагаємося встановити тісніший зв’язок із нашими українськими колегами й особисто обговорювали з міністром внутрішніх справ України питання щодо відновлення спільного патрулювання в придністровському регіоні з українського боку. Це дасть змогу запобігти і нелегальній міграції», — зазначив міністр.

На початку березня група з 7 чоловіків планувала неподалік міста Ямпіль незаконно перетнути кордон та потрапити до «ПМР». Українські прикордонники вчасно були проінформовані та зупинили «туристів». Як виявилось, потенційних порушників «вели» до Придністров’я дистанційно. Жодного «гіда» з ними не було.

«Мешканців Київської, Харківської та Дніпропетровської областей на світанку виявили неподалік державного кордону з придністровським регіоном Молдови», – йшлося у повідомленні  Могилів-Подільського прикордонного загону.

Чоловіки скористались послугами одного із месенджерів соцмереж. Сплативши від 6 до 11 тисяч доларів, вони дистанційно отримували вказівки про напрямок руху.

За спробу незаконного перетинання кордону на порушників складено протоколи про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України». Справи скеровано до суду.

Нагадаємо, на Вінниччині запровадили додаткові режимні обмеження для чоловіків у прикордонній зоні з Молдовою.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке крупный пожар: появилось видео

15.06.2018 - 01:00
Ранее мы сообщали о том, что в Донецке на территории неработающей Куйбышевской шахты 14-го июня произошел сильный пожар. Позже появилось видео с места происшествия. Видно, что пожар охватил административное здание. ...