У Києві поліція закрила центральний вхід до Нижньої лаври

Сьогодні поліція вирішила питання щодо блокування УПЦ (колишній МП) споруд на території Нижньої лаври у Києві. Туди закрили доступ через центральний вхід.

Біля входу чергують близько 20 правоохоронців. За даними кореспондента видання Укрінформ, на території Нижньої лаври зараз перебувають поліцейські, працівники заповідника та ін. Біля 57-го корпусу Лаври чергує поліцейський, на дверях оголошення: «Доступ до корпусу заборонено».

Біля центрального входу до Лаври зібралося близько 20 осіб, переважно жінки середнього віку. Люди тримають дерев’яні хрести й ікони та моляться. Раніше на телеграм-каналі УПЦ з’явилась інформація нібито про штурм 54, 57 та 58 корпусів Лаври.

У поліції запевнили, що по суті забезпечують публічну безпеку та порядок. На місці є директор заповідника, є комісія Мінкульту, яка працює. Ці люди мають рішення суду, згідно з яким вони мають право на законних підставах потрапити до цих корпусів, зазначили правоохоронці.

Нагадаємо, 6 липня міністерська Комісія заповідника зайшла на територію Нижньої лаври, провела огляд та опечатування 3-х приміщень: 70 (Резиденція Митрополита Онуфрія), 69, 71. Було заявлено про повне ігнорування санітарних та протипожежних норм.

Нагадаємо, 12 квітня комісія Мінкульту розпочала роботу на території Києво-Печерської лаври та зафіксувала перші порушення. Була подана заява про злочин за статею про незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини (ст. 298 ККУ).

Колишній намісник лаври митрополит Павло перебуває під особистим зобов’язанням з носінням електроного браслету, вийшовши із СІЗО під заставу у 33 млн. гривень.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Голый фанат Путина выбежал на поле в матче за Суперкубок: видео

09.08.2017 - 15:20
На футбольные поля в разных странах регулярно выбегают бегуны, как правило, голые. Это своего рода эпатаж. Вчера же в Скопье бегун явно преследовал иную цель — политическую. После того, как ...

В США образовался огненный смерч, видео

29.08.2021
Завораживающее и одновременно страшное зрелище. ...