У ЄС пропонують збільшити витрати на зброю для України на 3,5 млрд євро

Міністри оборони країн-членів ЄС запропонували збільшити Європейський фонд миру, який використовується для компенсацій за передану Україні військову техніку та боєприпаси, на 3,5 мільярда євро.

Про це за підсумками засідання Ради ЄС у понеділок, 20 березня, заявив голова дипломатії об’єднання Жозеп Боррель.

Він нагадав, що Рада Євросоюзу ухвалила план передачі України одного мільйону артилерійських боєприпасів протягом наступного року, який передбачає використання власних запасів, фінансування Європейського фонду миру та замовлення в індустрії.

«За фінансовим обсягом ми говоримо про два мільярди євро відшкодування. Але відшкодування стосується приблизно 55%, максимум 60% вартості. Тому на практиці ми говоримо про витрати, які вдвічі перевищують це число», — додав Боррель.

Він додав, що, знаючи, що буде більше потреб не лише в Україні, а й в інших країнах світу, Рада також погодилася розглянути можливість подальшого збільшення загальної фінансової спроможності ЄФМ на 3,5 мільярди євро.

Боррель уточнив, що Рада погодилася саме на розгляд подальшого збільшення обсягу Європейського фонду миру, рішення поки що ухвалено не було.

Як повідомлялося, країни-члени Євросоюзу затвердили рішення поставити Україні мільйон снарядів протягом наступних 12 місяців.

Раніше Боррель попередив, що якщо країни ЄС не підпишуть угоду про спільну закупівлю боєприпасів, то вони «зіштовхнуться з труднощами з поставками до Києва».

Що було до того

Франція та Австралія домовилися про виробництво і постачання 155-мм снарядів Україні для підтримки у війні проти Росії. Про це заявив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню 30 січня.

«Кілька тисяч 155-мм снарядів будуть виготовлені спільно», – заявив він.

Міністр оборони Австралії Річард Марлес назвав угоду між країнами «багатомільйонним проєктом» Австралії та «новим співробітництвом між австралійською та французькою оборонною промисловістю».

Нагадаємо, перед цим Італія і Франція домовились про спільне замовлення 700 ракет Aster-30 вартістю 2 млрд євро для франко-італійського ЗРК SAMP/T. Про це повідомило французьке видання l’Opinion.

Видання уточнює, що частина ракет залишиться в Італії та Франції. Скільки саме буде доставлено в Україну, невідомо.

В Україні також налагоджено виробництво снарядів калібру 152 міліметри та 122 міліметри, оскільки запаси таких боєприпасів радянського зразка вичерпувалися. Про це 13 грудня повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

«Те, що роблять наші виробники зброї, додасть клопоту цим фашистам, які вторглися на нашу землю. Я можу з приємного сказати, що ми налагодили виробництво снарядів і 152 мм, і 122 мм калібру на наших підприємствах. Зараз піде випуск мін та багатьох інших речей, які виробляють уже наші підприємства оборонного комплексу. Йдеться вже про тисячі — це вже промислові масштаби», — наголосив Данилов.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Обрушение завода в Горловке: появилось видео

28.01.2019 - 16:40
Ранее «РЕАЛ» сообщал, что сегодня в Горловке под тяжестью снега обрушился потолок и стены ремонтно-механического цеха местного машиностроительного завода. Это самый масштабный инцидент в череде уже двухнедельного «крышепада» в ЛДНР ...

Активисты АВС задержали пьяных таможенников на работе: видео

19.02.2019
Сотрудники таможенной службы попали на ...