У футбольні правила внесли зміни

У футболі з’являться два нові правила. Їх представила Міжнародна рада футболу (IFAB). Нововведення набудуть чинності 1 липня цього року.

Перше – стосується пробиття пенальті. Починаючи з літа воротарям буде заборонено демонструвати неповагу до гравця, який пробиває пенальті, а також відволікати суперника від удару будь-яким нечесним способом.

Крім того, з 1 липня команди почнуть грати довше, особливо в результативних поєдинках. Річ у тім, що рефері буде зобов’язаний додавати до компенсованого часу матчу, витрачений командами на святкування голів.

Нагадаємо, влітку 2021 року ФІФА тестувала низку нововведень в правила, але поки так на їх впровадження не наважилася.

А тестували наступні речі. Ігровий час — вводиться 2 тайми по 30 хвилин кожен, при цьому час зупиняється при кожній зупинці гри. Це правило діє у хокеї, баскетболі та багатьох інших іграх на невеликих майданчиках. Також дозволяється необмежену кількість замін. Плюс, як у футзалі, аути вводяться ногою. А при отриманні жовтої картки гравець залишає поле на 5 хвилин.

Що було раніше

У футбольні правила внесли п’ять нововведень

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) на зборах, що у березні 2019 року відбулася в Абердіні (Шотландія), затвердила нову редакцію футбольних правил.

З 1 червня того року у випадках ненавмисної гри рукою, в результаті якої було забито м’яча або віддано гольову передачу, взяття воріт не зараховується.

Друге нововведення полягає в тому, що футболіст, якого змінюють, повинен залишати поле в тому місці, де найближче до нього розташована бічна лінія поля. Раніше футболістам доводилося йти через усе поле до технічної зони. Також було скасовано правило, згідно з яким м’яч повинен залишати штрафну площу під час розіграшу удару від воріт, перш ніж його торкнеться захисник.

Найбільш істотним стане зміна правил встановлення стінки. Футболістам атакуючої команди заборонили ставати у стінку, щоб заважати гравцям оборони та створювати простори для прольоту м’яча. За новими правилами гравцям атаки заборонили знаходитись ближче, ніж на 1 метр від стінки.

Крім того, було підкориговано правило поведінки для воротарів під час виконання пенальті – їм з того часу достатньо тримати одну ногу на лінії воріт.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Вот что бывает, когда за руль садятся дураки (видео)

17.06.2015 - 15:05
Как гласит народная водительская мудрость, — чем круче автомобиль «4х4», тем дальше идти за трактором. Дело было так. Один гражданин на крутом «Ниссане» решил показать девушке все превосходства своего автомобиля ...

Террористы ДНР получили гламурное оружие ПП «Оплот»: видео

07.07.2018
На оккупированной части Донбасса кризис. ...

Верховную Раду окрасили в красный цвет: видео

22.03.2018
Здание Верховной Рады с наступлением ...