У дисертації нового міністра освіти Лісового підозрюють плагіат

Призначеного на посаду 21 березня міністра освіти України Оксена Лісового звинуватили у плагіаті його дисертації Соціокультурна самоідентифікація особи, яку він захистив у 2012 році.

Аналіз дисертації виявив збіги з чужими працями. Зокрема, нібито використовувалися матеріали Арабчука та Зуєва. Збігаються цілі шматки тексту з чужою роботою, вставлені в дисертацію Лісового без лапок та вказівок цитування.

У списку літератури, що використовується Лісовим під час написання дисертації, робота Арабчука взагалі відсутня. Стаття Зуєва повністю увійшла до складу дисертації Лісового, але посилання на неї він вставив лише у трьох місцях.

«Доказом бездумного копіювання чужого тексту Лісовим є помилка в тексті статті Зуєва — у слові «анропокультурних» пропущено букву «т», і те ж маємо в дисертації», — йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що було суттєво скопійовано і розділ з висновками, а в тексті дисертації можна помітити заміну української «i» на англійську «i» – що є способом обдурити програму пошуку плагіату.

Крім того, нібито 50% згаданих публікацій на тему дисертації виявилися фальшивими.

Оксен Лісовий заявив про свою нульову толерантність до академічної нечесності, повідомили «Українській правді. Життя» у Малій академії наук України.

Міністр має намір відправити свою кандидатську дисертацію на кілька авторитетних експертиз.

«У разі виявлення в його роботі порушень Оксен Лісовий готовий відмовитися від наукового ступеня кандидата наук та на посаді міністра формувати принципово нову академічну культуру і культуру освітнього та наукового менеджменту», — заявили в МАН.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада призначила Оксена Лісового новим міністром освіти та науки. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Лісовий пішов служити добровольцем до Десантно-штурмових військ ЗСУ, звідки продовжував віддалено керувати Малою академією наук, яку очолює з 2010 року.

Варто зазначити, що попереднього міністра освіти та науки Сергія Шкарлета тривалий час звинувачували у плагіаті у наукових працях.

Інформація про це з’явилася на порталі Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях.

«РЕАЛ» з цього приводу зазначив би наступне. Нічого дивного. Насправді, всі, хто причетний до цієї чфери, знають — плагіатять в тій чи іншій мірі майже всі. В нашій країні так було завжди. Просто раніше не існували таких технічних можливостей щодо виявлення плагіату. А також можна було «сховати сміття в хаті»…

Так само в спорті. Наприклад, всі знають, що 100 відсотків культуристів приймали чи приймають завжди «хімію» (стероїди, анаболіки, кортікостероїди), але всі роблять вигляд, що це не так. І відповідальність несуть тільки ті, кого спіймали. В багатьох видах спорту картина майже така сама.

Чи візьмемо студентів. Як думаєте, який відсоток списаних курсових і дипломних робіт? Той, хто буде стверджувати, що низький, ніколи не вчився у вузі або просто не щира людина.

І таких прикладів дуже багато. Що з цим робити, ми не знаємо. Може треба відмовлятися взагалі від дисертацій у їх нинішньому вигляді?

Більше бентежить інший обман. Коли починають боротися з такими, як самі…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» проигрывает в дебюте матча «Янг Бойз»: видео гола

19.10.2017 - 22:33
Киевское «Динамо» не удачно начало поединок третьего тура группового турнира Лиги Европы со швейцарским «Янг Бойзом». Уже на 17-ой минуте Максим Коваль оказался бессилен — Асале пробил, мяч попал в ...

Милевский феерично «запорол» пенальти (видео)

25.05.2016
За тур до завершения чемпионата ...

Bugatti создала велосипед стоимостью 39 тысяч долларов: видео

25.03.2017
Компания Bugatti создала при участии ...