У Чехії повідомили, коли Україна отримає снаряди

Артилерійські боєприпаси, закуплені в країнах за межами ЄС з ініціативи Чехії, можуть потрапити в Україну вже в червні. Про це сказав радник прем’єр-міністра Чехії з національної безпеки Томаш Пояр, повідомляє Euractiv у середу, 13 березня.

Звернемо увагу на дивну практику західних партнерів вживати слово «декілька», коли насправді вони ведуть мову про десяток чи навіть два… Так і тут — з одного боку, кажуть про декілька тижнів, а з іншого, що поставки очікуються у червні, тобто через 13 тижнів!

«Обіцяні гроші мають надійти, і контракти мають бути укладені. Коли контракт буде укладено, знадобиться кілька тижнів, щоб доставити їх (боєприпаси) в Україну. З червня поставки можуть початися», – розповів Томаш Пояр.

Він не став уточювати інформацію про походження снарядів. За його словами, боєприпаси шукають по всьому світу, «скрізь, де вони доступні за розумною ціною і розумної якості».

Координатори чеської ініціативи очікують, що Росія спробує зірвати постачання боєприпасів в Україну, тому намагаються засекретити всі інші деталі.

Наразі понад 15 країн пообіцяли виділити кошти на закупівлю снарядів. Серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція і Норвегія, а також неєвропейські союзники, такі як Канада. У той час як Чехія виявляє наявні боєприпаси по всьому світу, інші країни надають необхідне фінансування. Потім Чехія координує доставку в Україну.

Що стосується загальної кількості снарядів, що знайшла Чехія, то й тут не все чітко. Спочатку було заявлено, що знайдено 800 тисяч снарядів. Потім чомусь почали говорити про 300 тисяч обов’язкових, не пояснюючи, що сталося ще з 500 тисячами. Хоча при цьому загальну кількість називали ту ж саму — 800 тисяч. А вчора знову з’явилася нова інформація — прем’єр Чехії заявив, що знайдено додаткові 200 тисяч снарядів до попередньо оголошених.. 300 тисяч (знову 500 тисяч десь «загубилися»).


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Редчайший случай – Коноплянка забил гол головой: видео

18.12.2016 - 01:38
Полузащитник сборной Украины Евгений Коноплянка наконец-то открыл счет своим голам за «Шальке» в рамках национального чемпионата — сравнял счет в матче с «Фрайбургом» в рамках 15 тура Бундеслиги. Евгений забил ударом ...