Туск розкритикував Фіцо через його проросійську позицію

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск звинуватив свого словацького колегу Роберта Фіцо у «проросійській» політиці. А саме його критику військової допомоги Україні.

Під час зустрічі Вишеградської четвірки у Празі Фіцо висловив російський наратив, що військова допомога для України «продовжила дворічну війну» і закликав до переговорів про припинення конфлікту, замість надання допомоги.

У відповідь Туск зауважив: «Вгадай, Роберте, де був би кордон між Росією та Україною без нашої допомоги. Я думаю, що це набагато цікавіше запитання».

Цей обмін словами створив напружений момент, який підірвав спроби інших посадовців зберігати гармонію та рекламувати спільні позиції. Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала разом із Туском висловлював підтримку Україні, в той час як Фіцо та Орбан критикували санкції проти Росії.

Напередодні прем’єр-міністрів Угорщини і Словаччини Віктора Орбана і Роберта Фіца у Празі зустріли свистом і вигуками «ганьба».

«В останні роки Фіцо і Орбан створювали багато проблем для надання зброї Україні, вони повторювали російську пропаганду, і по суті підтримують Росію, і підривають зусилля НАТО і ЄС. Тож ми вважаємо, що останнє, що ми у Чехії маємо робити, — це запрошувати їх або серйозно сприймати це дурне угруповання Вишеградської четвірки. Це угруповання — дуже деструктивне у Європі, і його варто ігнорувати», — сказав Отакар Ван Гемунд, засновник активістської групи Капутін, яка влаштувала освистування «друзів Путіна».

Він резоно запитав колегу, де б без допомоги зараз був кордон між Росією і Україною.

Нагадаємо, в січні Роберт Фіцо заявив, що єдиний спосіб припинити війну Росії проти України — це віддати росіянам частину українських територій. Крім того, він фактично виправдовує Путіна, підтримуючи російську пропагандистську брехню про міфічний «розгул неофашизму» в Україні, який начебто не залишив Кремлю вибора.

Очільник уряду Угорщини Орбан взагалі два роки веде пропутінську політику, блокуючи будь-яку допомогу Україні і її рух на шляху до ЄС і НАТО.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ нанесли мощную ответку по позициям террористов: видео

30.03.2018 - 21:44
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин, который опекается подразделениями ВСУ на Светлодарской дуге, опубликовал видео уничтожения позиций террористов. Он не уточняет место и время, но поясняет, что так происходит, когда оккупанты долго ...

Появилось видео падения истребителя МиГ-23 в Турции

05.03.2017
Сирийский военный самолет МиГ-23 4 ...

На детском карнавале в Париже взорвалось чучело: видео, фото

01.04.2017
Страшный взрыв прогремел на детском ...