Туреччина змінює вимоги до танкерів з нафтою із РФ

Анкара прийняла рішення, реалізація якого дуже вигідна Україні. Мова про те, що Росія може бути позбавлена значної частини свого експорту нафти.

Нові вимоги, що вступлять в дію з грудня, не дозволять танкерам з Новоросійська проходити через води Туреччини без особливого виду страхування, яке є по-перше дуже дорогим, а по-друге надається страховими компаніями, що зважають на існування міжнародних санкцій.

Туреччина попередила світових відвантажувачів нафти, що їм потрібно буде довести, що вони застраховані, аби перетнути життєво важливі протоки країни — це може обмежити поставки російської нафти, оскільки нові санкції ЄС набувають чинності в грудні.

Про це пише Bloomberg з посиланням на лист Міністерства транспорту Туреччини.

Нове правило починає діяти з 1 грудня, за кілька днів до того, як ЄС і Велика Британія введуть додаткові обмеження на російську торгівлю, що значно ускладнить отримання страховки танкерами, які перевозять нафту.

Оскільки страховка покриває все — від розливу нафти до зіткнення, Туреччина фактично намагається захистити свої води, але це також може вплинути на потік мільйонів барелів російської сирої нафти, що експортується.

Відповідно до нових вимог суднам, які перевозять нафту, необхідно мати лист від страхової компанії, який підтверджує наявність у судна P&I-страхування (Protection and Indemnity, «захист і компенсація»).

«Така форма страхування дозволить Анкарі покрити свою відповідальність у разі завдання шкоди довкіллю, вантажу або третім особам, а також штрафи та стягнення під час експлуатації своїх судів», — йдеться у циркулярі Міністерства транспорту Туреччини.

Директор турецької установи, що регулює морські перевезення, підтвердив наявність листа і сказав, що мотивом для цього було дотримання санкцій ЄС, хоча Туреччина не є їх частиною.

Нові правила вплинуть на танкери з російською сировиною, якщо їм не вдасться отримати страхові гарантії на відшкодування збитків у разі надзвичайних подій, таких як розлив нафти.

Рішення пов’язане з необхідністю забезпечити безпеку проток, заявив посадовець.

Як пише Bloomberg, під загрозою може опинитися весь експорт російської нафти з Новоросійська – близько 650 тис барелів на добу.

Нагадаємо, раніше Анкара закрила протоки в Середземне море, що не дозволило Росії завести в Чорне додаткові кораблі-ракетоносії. Але допомагала судам з краденим українським зерном уникати арешту…


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Саакашвили и журналистка, которая о-о-очень хочет задать ему вопрос (видео)

13.11.2015 - 16:39
Вчера, 12 ноября Винницу посетил Михаил Саакашвили. Он поговорил о курсе Украины, реформах, низкой явке людей на выборы и призвал не отсиживаться по домам, а прийти 15 ноября на избирательные ...

Зеленский во второй раз обратился к украинцам: видео

24.11.2017
Лидер Квартала 95 Владимир Зеленский ...

«Динамо» проиграло «Черноморцу»: видео голов

15.10.2017
У киевского «Динамо» продолжается черная ...