Туреччина активно продає в ЕС російську нафту

Туреччина активно і масово продає в країни Європейського союзу російську нафту під виглядом власної. Про це повідомляє американське видання «Politico» з посиланням на Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) і Центр вивчення демократії (CSD).

За словами старшого аналітика з енергетики CSD за період з лютого 2023 року по лютий 2024-го року Туреччина збільшила свої закупівлі в РФ на 105% (більш ніж вдвічі) порівняно з попередніми 12 місяцями. За цей же період турецький експорт палива до ЄС підскочив на 107% (більш ніж вдвічі).

Заборонивши імпорт нафтопродуктів з РФ, ЄС дозволяє імпорт змішаних нафтопродуктів. Тож Туреччина, яка має багато нафтопереробних заводів, власні поклади нафти і доступ до родовищ на Близькому Сході, старанно їх змішує.

За рік після заборони імпорту російського пального в ЄС в лютому 2023-го тільки три турецькі порти (Джейхан, Мармара-Ереглісі та Мерсін) відвантажили в ЄС російських нафтопродуктів на три мільярди доларів…


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Аргентина и Исландия сыграли в боевую ничью: видео голов

16.06.2018 - 17:59
ЧМ-2018. Матч №6 Группа D. Аргентина — Исландия — 1:1 На чемпионате мира сборная Аргентины сыграла с обидчиками Украины — Исландией. Со стартовых минут поединка южноамериканцы задали хороший атакующий темп. ...

В Эйфелеву башню ударила молния: видео

29.05.2018
Как правило, высокие металлические предметы ...

Не самый удачливый гимнаст (видео)

22.11.2015
Неудачи в спорте случаются часто. ...

Нападение на школу в России: появилось видео с места жуткой бойни

19.01.2018
В Улан-Удэ девятиклассник набросился с ...