Трампу висунули 37 звинувачень на 400 років ув’язнення

Міністерство юстиції США у п’ятницю, 9 червня, опублікувало обвинувальний акт з 37 пунктів щодо екс-президента Дональда Трампа у справі про неналежне поводження із секретними документами, повідомляють американські ЗМІ, зокрема The New York Times.

В обвинувальному висновку, що займає 49-сторінок, йдеться про те, що Трамп неналежним чином поводився з секретними документами після завершення президентського терміну й перешкоджав зусиллям уряду щодо їх повернення.

«Трамп зберігав засекречені документи, які він забрав з собою з Білого дому, і приховував їх від федерального великого журі», — сказано у документі.

Найтяжчі з цих пунктів, пов’язані з приховуванням документів, передбачають покарання до 20 років позбавлення волі. У сумі ж експрезиденту потенційно загрожує близько 400 років ув’язнення.

В обвинувальному акті Мін’юсту США вказано, що Трамп зберігав у своїй приватній резиденції Мар-а-Лаго у штаті Флорида документи, пов’язані з оборонним та збройним потенціалом США та іноземних країн, ядерної програми США, військових вразливостей США та союзників, а також планів на випадок нападу на США.

«Розкриття цих засекречених документів без відповідних повноважень могло поставити під загрозу національну безпеку США, їхні зовнішні відносини, захищеність військових ресурсів США, а також джерела розвідувальної інформації», – йдеться у документі.

Зазначається, що обвинувальний висновок, ухвалений великим журі в суді в Маямі, — це перший випадок висунення Трампові федеральних звинувачень.

Як повідомлялося, минулого року у Трампа під час обшуку вилучили 11 комплектів секретних документів.

Нагадаємо, це вже друге кримінальне звинувачення, висунуте Трампу за 2023 рік. У квітні його звинуватили за 34 пунктами. Суд Нью-Йорка звинуватив 76-річного експрезидента в тому, що він таємно заплатив порнозірці Стормі Деніелз за мовчання про їхній роман.

Що відомо по суті справ? Загалом за «допомогу» у справах Кліффорд і Макдугал адвокат Трампа Коен отримав $420 тисяч включно з премією. Перед цим він заплптив 130 тисяч за мовчання про секс із Трампом порноактрисі Кліффорд, 150 тисяч моделі Плейбоя Макдугал. Решту 140 тисяч забрав собі за роботу….

(Можлива) схема, яку просувають нью-йоркські прокурори проти Трампа, має такий вигляд. Офіційно Trump Organization компенсувала Коену кошти з власних рахунків на «юридичні послуги», яких насправді не існувало (у штаті Нью-Йорк це незаконно, але кваліфікується лише як проступок).

Але оскільки це відбувалось у розпал президентської кампанії, неіснуючі «юридичні послуги» могли бути прикриттям для іншого злочину – а саме того, що виплачені Кліффорд $130 тисяч насправді були фінансуванням передвиборчої кампанії Трампа, адже по суті їй посприяли.

А це вже – кримінальний злочин, за який за законами штату Нью-Йорк загрожує до чотирьох років ув’язнення.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Создан «жидкий» бронежилет и уже может производиться серийно: фото, видео

15.05.2017 - 13:00
Идея создания брони из неньютоновских жидкостей не нова, но пока не реализована в серийном производстве. Вчера, 14 мая, портал airforcetimes.com сообщил о том, что кадет Академии ВВС США Хейли Вейр ...

Над Аравией в небе образовалась огромная дыра: видео

19.03.2019
В городе Эль-Айн в Объединенных ...

На Полтавщине полицейские поймали голую женщину (видео)

10.05.2016
Забавная история приключилась на 9 ...