Талібан оголосив війну Ірану

Талібан, який два роки тому взяв під контроль Афганістан, оголосив війну Ірану. Про це повідомив лідер Талібану Абдулхамід Хорасані, передають міжнародні ЗМІ.

Афганістан межує з шістьома країнами, ділянка кордону з Іраном складає 936 кілометрів. Причиною конфлікту є питна вода.

По інформації журналістів, на кордоні Афганістану та Ірану розпочалися бої. Бойовики Талібану підтягуються до території Ірану. Вже є вбиті військові.

Конфлікт спалахнув за права на воду на афганському кордоні. Річка Гільменд протікає від афганських гір до іранської провінції Сістан, де впадає в озеро, яке регулярно висихає. Зараз провінція Сістан переживає посуху, і Іран звинувачує талібів у будівництві нових гребель на річці та перенаправленні води.

Напередодні, таліби атакували прикордонний пункт Ірану. Ватажки Талібану запевнили, що якщо «старійшини дозволять», то вони готові почати джихад і «завоювати Іран».

Додамо, що влада Ірану підтримує Росію у війні проти України, надаючи їй дрони-камікадзе «Шахеди». З іншого боку, Кремль заграє з Талібаном, регулярно запрошуючи його представників на заходи у Росію і надаючі всіляку підтримку, в тому числі і фінансову.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Шестерка финалистов отбора на «Евровидение-2016» (видео)

14.02.2016 - 18:50
21 февраля в Украине состоится финальный отбор на песенный конкурс «Евровидение», который пройдет в Стокгольме с 10 по 14 мая этого года. После полуфинальных отборов определилась шестерка исполнителей, которые вступят ...

В США образовался огненный смерч, видео

29.08.2021
Завораживающее и одновременно страшное зрелище. ...