Світові ціни на какао оновили рекорд

Світові ціни на какао досягли рекордного рівня, оскільки суха погода завдає шкоди врожаю в Західній Африці. Про це напередодні повідомило BBC.

Вказано, що ціни на какао на біржі в Нью-Йорку досягли нового історичного максимуму в 5 874 доларів за тонну. За рік вартість основного інгредієнта для виготовлення шоколаду зросла приблизно вдвічі.

Зазначається, що ціни на какао зросли через низькі врожаї в Західній Африці, на яку припадає основна частина світових поставок.

Погодне явище Ель-Ніньйо спричинило більш суху погоду в Гані та Кот-д’Івуарі, які є двома найбільшими у світі виробниками какао-бобів.

Високі температури та зміни режиму опадів, спричинені зміною клімату, також можуть вплинути на врожай.

«Трейдери стурбовані ще одним коротким виробничим роком, і ці відчуття посилилися через Ель-Ніньйо, який загрожує врожаям Західної Африки через спекотну та суху погоду», – сказав аналітик Price Futures Group Джек Сковілл.

Один із найбільших у світі виробників шоколаду Hershey очікує, що історичні ціни на какао обмежать зростання прибутків цього року, і не виключає підвищення цін для клієнтів.

Для довідки:

Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.

Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 млн км².

Ла-Нінья – протилежність Ель-Ніньйо, проявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану.

Разом вони утворюють так зване Південне коливання.

Какао – чемпіон із вмісту корисного для організму заліза та цинку

Останнім часом з’явилося багато газованих «енергетичних» напоїв. На баночках з ними, звичайно, не написано щось подібне «МОЗ попереджає», але, судячи з кількості штучних добавок, барвників і консервантів, що входять до їх складу, такий напис був би не зайвим. Тим часом, природа приготувала для людини абсолютно нешкідливий напій, що заряджає кожну клітинку організму новими силами та енергією. Це гаряче какао.

Какао-порошок багатий на такі тонізуючі речовини як кофеїн, теофілін і теобромін. Крім того, какао, завдяки речовині фенілефіламіну, що міститься в ньому, є природним антидепресантом. Такий симбіоз робить напій унікальним. Але це лише початок. Какао — найдоступніше і найбагатше джерело фолієвої кислоти (вітамін В9). Мінеральному складу також можна позаздрити. У ньому міститься половина періодичної системи елементів Менделєєва. За вмістом заліза та цинку какао є лідером серед усіх харчових продуктів. Нагадаємо, що залізо визначає склад і якість крові, а цинк бере участь у побудові багатьох ферментних систем, у синтезі білків та нуклеїнових кислот (ДНК та РНК), без нього взагалі неможлива нормальна робота клітин. Також цинк необхідний розвитку та правильного функціонування репродуктивної системи людини. Він підтримує функцію кровотворення, сприяє загоєнню ран. Щоб забезпечити організм цинком, треба випивати щонайменше дві чашки гарячого какао на тиждень і з’їдати кілька часточок шоколаду щодня.

Нещодавно вчені довели, що гарячий какао продовжує життя. У цьому напої дуже багато потужних антиоксидантів. Ці речовини допомагають запобігти багатьом захворюванням і гальмують старіння організму. Дослідження показали, що найбільше антиоксидантів міститься не в таких напоях, що пропагуються останнім часом, як зелений чай і червоне вино, а в какао. У шоколадному напої їх кількість удвічі перевищує вміст антиоксидантів у червоному вині та майже в 3 рази у зеленому чаї.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винничане произвели фурор на кастинге Х-фактора

02.10.2016 - 11:55
Винничане не обошли внимание шестой кастинг 7 сезона «Х-фактора» на телеканале СТБ. В отборочном туре, состоявшемся 1 октября, успешно себя показали жюри достаточно известная в областном центре группа The Hypnotunez и обычный ...

Гигантский 3-D принтер печатает дома целиком (видео)

25.10.2015
Big Delta представляет собой гигантский 3D ...

Пчеловод на спор сел на улей без штанов: видео

01.09.2017
Часто так бывает, что мужики ...

На VW Golf установили систему управления жестами

21.06.2015
Обновленный Volkswagen Golf, который появится ...