Суд визнав підозру Коболєву необгрунтованою

Вищий антикорупційний суд України визнав необґрунтованим пред’явлену екс-главі НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву підозру у заволодінні понад 229 млн грн. Про це повідомив адвокат Коболєва Олексій Носов.

«Висновок слідчого судді за результатами розгляду та оцінки доводів сторін: підозра, пред’явлена Андрію Коболєву, необґрунтована», — йдеться у повідомленні.

Адвокат пише, що прокуратура вже подала апеляційну скаргу на це рішення ВАКСу.

Коболєв поділився враженнями про судовий розгляд.

«Не вдаючись надто глибоко в юридичні деталі тексту постанови, хочу поділитися моїм першим враженням: слідчий суддя за 12 днів розглядів у справі «стокгольмських бонусів» розібрався в ньому набагато глибше, ніж купа детективів НАБУ та прокурорів САП з 2018 року», — зазначив Коболєв.

Нагадаємо, антикорупційні органи повідомили про підозру колишньому голові НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву, який преміював себе більш ніж на 229 млн грн. Тим самим екс-чиновник зловжив службовим становищем. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) на своїй Facebook-сторінці у четвер, 19 січня.

САП не вказує ім’я підозрюваного. Однак опис свідчить, що йдеться про Андрія Коболєва.

«19 січня 2022 року прокурор САП та детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому голові правління НАК Нафтогаз України, який, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Йому інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. КК України», — сказано у повідомленні.

САП встановила, що у 2018 році Коболєв, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання щодо погодження виплати премії за досягнення значних цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК Нафтогаз України, включаючи членів правління.

«Пізніше посадова особа підготувала зміни та доповнення до Подання про виплату премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії $10 млн. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначення та винагороди Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більш ніж 36 посадових окладів на рік», — йдеться у повідомленні.

У результаті Наглядова рада НАК Нафтогаз України погодила зміни, які забезпечили голові правління виплату премій.

«Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премію на суму, що перевищує максимально допустиму на 229250410 грн», — інформують у прокуратурі.

Протягом 2018-2021 років посадові особи НАК Нафтогаз України не сприяли розслідуванню, приховуючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин скоєння злочину.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео прорыва Саакашвили в Украину

10.09.2017 - 23:00
Как мы уже сообщали Михаил Саакашвили при помощи своих сторонников незаконно прорвался в Украину на пропускном пункте Шегини. По заявлению Госпогранслужбы, это произошло незаконно, с применением силы и без прохождения ...