Суд виніс рішення у справі заступника керівника Вінницької облпрокуратури

Хмельницький апеляційний суд 23 лютого виніс постанову, якою підтвердив рішення Вінницького міськсуду щодо заступника керівника Вінницької обласної прокуратури Олександра Смуригіна у справі про перебування за кермом у нетверезому стані. Таким чином, прокурор має сплатити штраф та не сідати за кермо протягом року.

Нагадаємо, у грудні 2022-го в єдиному реєстрі судових рішень з’явилась постанова про притягнення заступника керівника Вінницької обласної прокуратури (з 2020 року) Олександра Смуригіна до відповідальності за керування автомобілем в стані сп’яніння.

Хоча на той час було відомо, що рішення оскаржується в апеляційному порядку. У прокурора, який за посадовими обов’язками здійснює нагляд за діяльністю поліції, були численні нарікання на дії патрульного, який не назвав причини зупинки та не зачитав його права…

Зазначимо, суд першої інстанції визнав, що О.Смуригін керував білим Volvo в стані сп’яніння, коли його затримали на одному з блокпостів міста близько 8-ої години 30 жовтня. Драгер показав 1,19 проміле алкоголю в організмі водія. Попри численні «промахи» патрульних при складанні протоколів, правопорушникові по ст. 130 КУпАП призначили штраф у 17 тис. грн і рік заборони водити авто. 

Із січня справу розглядали у Вінницькому апеляційному суді. Декілька суддів почергово заявили про самовідвід, тому наприкінці місяця до Верховного суду надіслали клопотання про визначення апеляційної інстанції у іншому регіоні для розгляду скарги прокурора Смуригіна.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув подання Вінницького апеляційного суду щодо зміни підсудності у справі заступника прокурора Вінницької області. Право прийняти остаточне рішення 6 лютого доручили Хмельницькому апеляційному суду.

За результатами службового розслідування у Вінницькій обласній прокуратурі встановлено і підтверджено факт керування О.Смуригіним транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило порушення чинного законодавства України, кодексу професійної етики працівників прокуратури та викликало негативний публічний резонанс у суспільстві.

Крім цього, відносно лікарки Жмеринської ЦРЛ, якою було видано довідку про «тверезість» заступника прокурора області, скеровано повідомлення про службове підроблення висновку лікаря, а також аналогічне повідомлення відносно правопорушника по факту використання підробленого документа. Внаслідок проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що Олександр Смуригін, під час «проходження огляду на стан сп’яніння» у Жмеринській ЦРЛ, перебував в іншому місці.

Після отримання довідки про «тверезість» О.Смуригіна, син головного лікаря Жмеринської ЦРЛ був переведений з Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області до Жмеринської окружної прокуратури.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В столице Египта взрыв в христианской церкви убил 25 человек: видео

11.12.2016 - 13:58
Утром 11 декабря прогремел взрыв в Каире. Местные СМИ, ссылаясь на полицию, указывают, что взрывное устройство сдетанировало в помещение коптского храма во время службы. В Минздраве Египта отмечают, что в ...

Появилось видео уничтожения в Сирии ЧВК Вагнера

14.02.2018
Уже неделю информпространство бурлит новостью ...

В Бразилии акула откусила юноше половые органы: видео

04.06.2018
Жуткая трагедия произошла на одном ...