Створено чіп, який може відтворювати думки людини

Паралізована жінка вперше у світі змогла «говорити». Це стало можливим через цифровий аватар, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що нова технологія використовує крихітні електроди на поверхні мозку і працює швидше, ніж синтезатори, що ґрунтуються на відстеженні очей. Так, вона перетворює сигнали мозку на мову та міміку.

«Нова технологія використовує крихітні електроди, імплантовані на поверхню мозку, для виявлення електричної активності в тій частині мозку, яка контролює мову та рух обличчя. Ці сигнали перетворюються безпосередньо на мовлення і вираз обличчя цифрового аватара, включаючи посмішку, похмурість або подив. Наша мета — відновити повноцінний, втілений спосіб спілкування, який справді є для нас найбільш природним способом спілкування з іншими», — сказав професор Едвард Чанг, який керував роботою в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско (UCSF).

Згідно з дослідженням, команда імплантувала прямокутник завтовшки з папір, що складається з 253 електродів, на поверхню мозку в області, критичній для мови. Електроди перехоплювали сигнали мозку, які, якби не інсульт, контролювали м’язи її мови, щелепи, гортані та обличчя. Після імплантації жінка працювала з командою над навчанням алгоритму штучного інтелекту системи виявляти унікальні сигнали її мозку для різних звуків мови, багато разів повторюючи різні фрази.

«Комп’ютер запам’ятав 39 різних звуків, а мовна модель у стилі Chat GPT використовувалася для перекладу сигналів у зрозумілі речення. Потім це використовувалося для керування аватаром з персоналізованим голосом, схожим на голос Енн до травми, на основі запису її виступу на весіллі. Технологія не була ідеальною: слова декодувалися неправильно у 28% випадків при тестуванні, що включає більше 500 фраз, і вона генерувала мозок у текст зі швидкістю 78 слів за хвилину порівняно зі 110-150 словами, які зазвичай вимовляються у природній розмові», — додали вчені.

Нагадаємо, в минулому році вчені створили бездротовий мозковий імплантат, який може врятувати понад 100 000 людей, які щороку помирають від агресивних пухлин у головному мозку. Пристрій піддає їх тепловій обробці протягом двох тижнів. Таким чином він дозволяє пацієнтам лікуватися вдома. Про це в жовтні 2022 писала Daily Mail.

Передавач спрямовує електричні сигнали на чип мозку, який потім перетворює їх на інфрачервоне світло. Останній активує наночастинки навколо пухлини, які виділяють тепло, щоб убити пухлину головного мозку.

Інновація, розроблена дослідниками зі Стенфордської медицини, імплантується між шкірою та черепом і підвищує температуру до 40 градусів за Фаренгейтом, чого, за словами вчених, достатньо, щоб убити ракові клітини, не пошкоджуючи навколишні тканини мозку.

Техніка використання тепла, яка називається фототермічною обробкою, вже використовується для лікування пухлин, але можлива лише під час операції.

Мозковий чип оснащений антеною для захоплення електричних сигналів від віддаленого передавача, які потім перетворюються на інфрачервоне світло, що активує наночастинки.

«Наночастинки допомагають нам націлити лікування тільки на пухлину, тому побічні ефекти будуть відносно меншими в порівнянні з хіміотерапією та опроміненням. Потужність і довжина хвилі світла імплантату також можуть бути відрегульовані для націлювання на пухлини різних розмірів та локалізацій у головному мозку. Структура та дозування наночастинок відкалібровано таким чином, щоб генерувати потрібну кількість тепла», — йшлося у заяві команди.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице раскрыли секрет выкопанного на Иерусалимке старого сейфа: видео

22.08.2017 - 12:55
Около суток музейники поддерживали интригу среди винничан по поводу содержимого найденного в траншее «немецкого» сейфа. Вскрытие показало, что внутри находились документы, часть из которых была напечатана на русском языке. Даже ...

Патрис Эвра ударил фаната ногой в голову: видео

03.11.2017
Знаменитый футболист Патрис Эвра попал ...