США звинуватили ПАР у поставках зброї в Росію

Перелік країн, що допомагали фашистській Росії зброєю для війни проти України, поповнився. До Білорусі, Ірану і КНДР додалася ще й ПАР.

Південно-Африканська республіка (ПАР) постачала боєприпаси до Росії кораблем з військово-морської бази Саймонстаун у Кейптауні. Про це сказав посол США у цій країні Рубен Брігеті, повідомляє News24.

«США переконані в тому, що ПАР, попри те, що вона заявляє про свою нейтральну позицію щодо російського вторгнення в Україну, постачала зброю армії Володимира Путіна», – йдеться у заяві.

За словами посла, США зафіксували стоянку вантажного корабля на військово-морській базі Саймонстаун у період з 6 по 8 грудня 2022 року. Американці впевнені, що представники ПАР вантажили зброю та боєприпаси на це судно, яке потім вирушило до РФ.

Брігеті повідомив, що уряд США серйозно поставився до цього питання. Він додав, що озброєння росіян є серйозною проблемою і у Вашингтоні не вважають, що це питання закрите. Посол запевнив, що дані розвідки США є точними.

Видання нагадує, що корабель Lady R зайшов до військово-морської бази у грудні і це викликало спекуляції та побоювання. Тоді Брігеті офіційно написав міністру оборони Танді Модізе, але у відомстві відмахнулися від звинувачень США.

Україна стурбована російсько-китайськими спільними військово-морськими навчаннями у Південно-Африканській Республіці. Про це, нагадаємо, заявив речник МЗС України Олег Ніколенко у п’ятницю, 24 лютого.

«У навчаннях бере участь російський фрегат, позначений символами Z та V. Під цими символами російська армія наразі скоює військові злочини та злочини проти людяності на території України», — сказав дипломат.

Раніше головний дипломат ЄС Жозеп Боррель намагався переконати ПАР вплинути на Росію у війні проти України, але у відповідь почув, що це проблема всього світу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве жестко разогнали лагерь ромов: видео

25.04.2018 - 13:03
Полиция поставила точку в деле разгона лагеря ромов в Киеве Ситуацию с ликвидацией лагеря ромов на Лысой горе в Киеве трактуют по-разному. Спикер националистического движения С 14 С. Мазур в ...

Душ будущего обещает экономию до 80% воды

06.09.2015
На душ приходится большая часть потребления воды в нашем ...

Жириновский пригрозил депутатам из партии Путина расстрелами: видео

15.03.2017
Лидер российской ЛДПР Владимир Жириновский устроил ...