США збили китайський шпигунський аеростат

Сьогодні США збили ймовірний китайський шпигунський аеростат біля узбережжя Кароліни.

Як повідомляє агентство AP news, повітряну кулю збили після того, як вона пролетіла над секретними військовими об’єктами у Північній Америці.

У територіальних водах США проводилася операція з підйому уламків аеростата, який летів на висоті близько 60 000 футів (18.3 км) і, за оцінками, був розміром з три шкільні автобуси.

Перед цим, відповідаючи на питання щодо китайської повітряної кулі над США, президент країни Джо Байден заявив: «Ми подбаємо про це».

Телевізійні кадри показали невеликий вибух, після чого куля опустилася до води.

«Влада США зафіксувала та відстежує спостережну повітряну кулю на великій висоті, яка зараз рухається над територією Сполучених Штатів. Відповідні органи влади, включно з NORAD, продовжують пильно стежити за нею», — заявив речник Пентагону Пет Райдер 2 лютого, додавши, що негайно було вжито заходів для недопущення збору таємної інформації — не уточнюючи, яких саме. 

Він зазначив, що куля рухається на набагато вищій висоті, ніж повітряні коридори для транспортної і цивільної авіації, тож не становить загрози для літаків. 

За його словами, США вже не вперше фіксують такий об’єкт — подібні пристрої помічали ще за президентства Дональда Трампа. Втім, цього разу повітряна куля залишається над територією країни довше. 

У Пентагоні також зазначили, що розвідка значною мірою впевнена у тому, що пристрій запустив Китай, і американська сторона негайно сконтактувала з Пекіном через різні канали. 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Гройсман поблагодарил всех за тепло и поздравил с Новым годом: видео

01.01.2017 - 02:25
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман на своей странице в Фейсбук разместил видео с поздравлением всем украинцам с Новым годом и Рождеством. Он пожелал согласия, мира и исполнения всех желаний. Поблагодарил всех ...

Покушение на Мосийчука: появилось видео момента взрыва

26.10.2017
Появилось видео момента взрыва, которым ...

Интервью российскому телеканалу «казачьих атаманов» Бати и Сени

21.07.2015
По их словам, Захарченко давно практикует ...

Как не надо делать селфи в джипе (видео)

13.09.2015
Селфи-эпидемия набирает обороты: без автопортрета ...