США радять Києву «замінити» НПЗ іншими цілями в РФ

Українські удари по російських НПЗ можуть мати наслідки для світової ситуації у сфері енергетики. Тому Україні нібито «вигідніше» атакувати інші цілі. Про це з посиланням на заяву глави Пентагону Ллойда Остіна повідомляє Bloomberg. Під іншими цілями слід розуміти ті ж військові аеродроми і об’єкти військово-промислового комплексу.

«Ці удари (по російським НПЗ — ред.) можуть мати наслідки для світової енергетичної ситуації. Україні вигідніше атакувати тактичні та оперативні цілі, які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу», — заявив чиновник під час засідання комітету Сенату у справах збройних сил.

Цю заяву розкритикував сенатор-республіканець Майк Коттон. Він вважає, що адміністрація президента США Джо Байдена перешкоджає активним діям України з політичних причин.

Чесно кажучи, незрозуміло, як виведення з ладу НПЗ може впливати на зростання світових цін на нафту. Адже за логікою має бути навпаки — в РФ ніде переробляти нафту — значить, виникають додаткові її об’єми для продажу за кордон, а це призводить до… зниження цін. Можливо, мова про те, що зростуть ціни на бензин і дизпаливо, але так і треба тоді говорити…

Командувач сил США в Європі в 2014-2017 роках, генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що удари по російських нафтопереробних заводах мають значний вплив на здатність Росії вести війну, і їх треба продовжувати. Про це він сказавпід час 16-го щорічного Київського безпекового форуму 22 березня.

«Звісно, удари по НПЗ мають значний вплив. Росія менше може оплачувати цю війну, а також це позбавляє її необхідного палива для продовження бойових дій. Я рекомендував би ігнорувати заклики до припинення таких ударів», — зазначив Ходжес.

Нагадаємо, з початку року було атаковано 14 російських НПЗ. За даними Financial Times, США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, бо удари дронів по НПЗ нібито можуть призвести до зростання світових цін на нафту. 

Як заявили в Офісі президента, Україна не отримувала вимог з боку США щодо припинення атак по російських нафтопереробних заводах.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Чем воюют силы АТО

27.08.2016 - 18:52
Военные рассказали об украинском оружии и новой парадной форме Военные журналисты в одном из видеосюжетов цикла «Техніка війни» поведали о проблемах, с которыми столкнулись разработчики новой парадной военной формы и ...

В США смоделировали большой потоп в Нью-Йорке: видео

05.06.2017
В США довольно креативно отреагировали ...