США не вийдуть з НАТО через Трампа, – Столтенберг

США не вийдуть з НАТО, якщо за результатами виборів у цій країні президентом знову стане Дональд Трамп. Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на Всесвітньому економічному форуму в Давосі, повідомило напередодні агентство Bloomberg.

США залишаться вірним і важливим союзником, тому що в інтересах безпеки Сполучених Штатів мати понад 30 друзів і союзників… Це те, чого немає в Китаю та Росії, та що робить Сполучені Штати більш безпечними й сильнішими, – заявив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, раніше під час зустрічей Трамп не говорив йому, що США ніколи не допоможуть Європі, якщо вона раптом зазнає нападу.

Він нагадав, що головна претензія Трампа полягала в тому, що європейські союзники не витрачають достатньо коштів на оборону. Але нині Європа збільшує такі видатки, «тож нам є що розповісти про розподіл (фінансового – ред.) тягаря».

Як пише агентство, ці коментарі прозвучали на тлі занепокоєння офіційних осіб НАТО, особливо в Європі, щодо того, що Трамп може повернутися до Білого дому після того, як виборці штату Айова забезпечили йому явну перемогу на кокусах республіканців у понеділок.

Раніше Дональд Трамп визнав, що шантажував європейських лідерів тим, що США під його керівництвом не будуть захищати союзників по НАТО в разі нападу Росії.

Нагадаємо, у грудні 2023 року обидві палати Конгресу США ухвалили рішення, яке забороняє американському президентові в будь-який момент оголошувати про вихід країни з НАТО без відповідної згоди законодавців.

НАТО збільшив свій цивільний та військовий бюджет на 2024 рік. Цивільний бюджет становить 438,1 мільйона євро, а військовий — 2,03 мільярда євро, що на 18,2% і 12% більше, ніж у 2023 році.

Сенат США ухвалив оборонний бюджет країни на 2024 фінансовий рік на рекордну суму 886 мільярдів доларів


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Футболист Исмаил Мришо забил красивый гол пяткой, а затем умер из-за инфаркта на поле: видео

06.12.2016 - 21:54
Трагедия произошла на футбольном поле во время матча чемпионата Танзании «Мвадуи» — «Мбао». Молодой игрок «Мбао» Исмаил Мришо умер, получив сердечный приступ во втором тайме матча. После чистого подката соперника он не смог ...