США назвали «мирний план» Китаю спробою заморозити війну в Україні

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав світову громадськість не вестися на «мирний план» Китаю.

Подібними ініціативами КНР може намагатися заморозити війну в Україні, повідомляє видання The Guardian.

«Не можна допустити, щоб своїми тактичними кроками Росія за підтримки Китаю чи будь-якої ще країни обводила світові країни навколо пальця з наміром заморозити війну на власно вигаданих умовах», – зазначив він.

Американський чиновник також зауважив, що візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна в Росію після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт диктатора Володимира Путіна, свідчить про те, що Пекін не вважає, що Кремль має нести відповідальність за свої злочини в Україні.

Як вже повідомлялося, глава КНР Сі Цзіньпін напередодні свого сьогоднішнього візиту у Москву опублікував на сайті міністерства закордонних справ статтю про китайсько-російські відносини. Китайський лідер висловив упевненість у можливості мирного врегулювання «конфлікту» між Росією та Україною.

В своїй статті Сі десятки разів називав війну виключно українською кризою, при цьому навіть не згадуючи Росію. За таких обставин важко собі уявити щирість намірів лідеру Китая щодо справедливого завершення війни. 

Більше того, всім відверто зрозуміло, що Китай нічого нового не запронував — лише припинення вогню, що фіксує російську окупацію певних українських територій.

Влада України, зважаючи на авторитет і міць Китаю, не робить різких заяв, але чітко наголошує на тому, що вітає будь-які ініціативи, що передбачають першечергове виведенні російських військ зі всієї території країни. Пекін, на жаль, цього не пропонує.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Американцы подорвали два новых боевых корабля, проверяя их на прочность: видео

04.12.2016 - 12:26
В этом году ВМС США «подорвали» два своих новых корабля. В первых числах декабря, на сайте Военно-морского института ВМС США были опубликованы выдержки из отчета Минобороны США, в котором приводятся ...

Роман Зозуля нанес аргентинцу Биттоло травму пениса: видео

29.10.2017
Играющий нынче за испанский «Альбасете» ...