США і Британія завдають ударів по хуситах у Ємені

Схоже, хусити перегнули палицю своїми нападами і погрозами в бік США, Ізраїлю і інших країн. В Єменському місті Ходейда у ніч проти п’ятниці, 12 січня, відбулися вибухи. Після цього місцеві ЗМІ повідомили також про потужні вибухи у столиці Ємену – місті Сана, а також по низці інших міст.

Агентство Reuters з посиланням на американських чиновників повідомляє, що США та Великобританія почали завдавати ударів по об’єктах хуситів у Ємені.

Тим часом у Пентагоні офіційно підтвердили удари по Ємену:

«Ми атакували близько 10 об’єктів хуситів у Ємені. Вражені центри виробництва дронів та склади зброї», — заявив представник Пентагону.

За даними Al Arabia, в Ємені атаковано 10 об’єктів, які використовувалися для зберігання зброї та навчання хуситів. Також повідомляється про роботу систем ППО хуситів. Серед іншого удару завдано по аеропорту Сани.

Також у соцмережах і ЗМІ з’явилися фото, як стверджується, з Ємену, з можливими наслідками атаки.

Причиною атак стали напади хуситів на судна у Червоному морі. Вони стали відповіддю на ігнорування вимог щодо припинення атак на судна, що прямують через Червоне море. З початку війни у секторі Газа угруповання атакують судна та влаштовують ракетні атаки на ізраїльські міста. Військова операція спрямована проти Хусітов Ємену і називається «Вартовий процвітання». Перед атакою Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію США із засудженням атак на судна в Червоному морі, що дало правову основу Заходу для ударів по хуситах.

Нагадаємо, 8 січня в Ірані сталися вибухи у порту, внаслідок чого було знищено судна, що перевозили зброю для хуситів із Ємену. Про це повідомляв Telegram-канал AteoBreaking.

Детонація сталася на всіх 16 кораблях, завантажених величезною кількістю зброї та боєприпасів.

Як відомо єменські хусити підтримують палестинців у війні проти Ізраїлю. Нагадаємо, хусити застерегли всі міжнародні судноплавні компанії від співпраці з ізраїльськими портами і попередили, що атакуватимуть всі кораблі, які туди прямують.

Нагадаємо, 12 грудня норвезьке судно Strinda вражене ракетою в Червоному морі неподалік Ємену. На судні виникла пожежа. Атака на танкер сталася за 111 кілометрів на північ від Баб-ель-Мандебської протоки, що з’єднує Червоне море і Аденську затоку, розповів офіційний представник США.

Єменські хусити взяли на себе відповідальність за ракетну атаку на норвезький танкер Strinda. Про це заявив військовий представник хуситів Ях’я Сарі в соціальній мережі X. Судно, завантажене нафтою, прямувало в бік Ізраїлю, стверджує Сарі.

Він додав, що за останні дні хуситам «вдалося запобігти проходу кількох суден», і заявив, що вони продовжать робити це стосовно всіх суден, що прямують до ізраїльських портів, але не перевозять продовольство та медикаменти для сектору Гази.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Зеленский ответил на запрет «Сватов» гениальным видео о наперстках

30.11.2017 - 14:43
Владимр Зеленский записал уже третье видеообрашение в связи с запретом сериала «Сваты». Первые два были превентивными — в связи с запретом на въезд актеру из РФ Федору Добронравову. Третье — ...