Сонце швидко наближається до свого вибухового піку

Кількість сонячних плям досягла 20-річного максимуму, що вказує на те, що Сонце швидко наближається до свого вибухового піку. Про це повідомляє Live science.

Кількість сонячних плям на Сонці минулого місяця була найвищою, ніж у будь-який місяць протягом поточного або попередніх сонячних циклів.

Це одна з найяскравіших ознак того, що майбутній пік сонячної активності або сонячний максимум буде набагато сильнішим, ніж передбачалося.

За даними Центру прогнозування космічної погоди, у червні на поверхні Сонця з’явилося 163 сонячні плями. Востаннє така кількість темних плям вкривала Сонце у вересні 2002 року, коли спостерігали 187 сонячних плям.

Вчені приділяють особливу увагу кількості сонячних плям, оскільки це найпростіший спосіб відстежити зміни сонячної активності.

Зазначається, що темні плями спричинені магнітним полем Сонця, що пронизує сонячну поверхню. На початку кожного сонячного циклу, коли Сонце перебуває в найспокійнішому стані, відомому як сонячний мінімум, сонячних плям майже немає.

Але коли Сонце наближається до свого максимуму, кількість темних плям різко зростає, поки зірка не покриється ними, і вони почнуть викидати все більш часті й потужні сонячні спалахи.

Нинішній 25-й сонячний цикл розпочався чотири роки тому і передбачалося, що максимум активності Сонця настане приблизно 2025 року і буде подібним за інтенсивністю до попереднього циклу. Однак з його розвитком з’явилися ознаки того, що він набагато активніший, ніж передбачали початкові прогнози. Крім того експерти вважають, що майбутній максимум може настати раніше і бути набагато потужнішим, ніж попередній.

Науковці також вважають, що поточний пік активності Сонця може бути схожий на подібний у 23-му сонячному циклі, що тривав упродовж 2000 і 2001 року. Під час цього сонячного максимуму вчені зафіксували найбільшу кількість сонячних плям у липні 2000 року і їх було аж 244.

У квітні повідомлялося, що біля південного полюса Сонця з’явився водоспад із плазми. Вона з величезною швидкістю падала на поверхню зірки після свого виверження. Унікальний знімок відобразив аргентинський професійний астрофотограф Едуардо Шабергер Пупо, писали у Space.

За словами вчених, це – полярний корональний протуберанець.

«Поблизу полюсів нашої зірки магнітні поля набагато сильніші, тому виникають такі явища з падаючої плазми, названі вченими плазмовими водоспадами. Насправді, плазма не перебуває у вільному падінні, оскільки вона — під дією магнітного поля, яке й призвело до її викиду. Проте швидкість руху плазми до поверхні становить, приблизно, 36 тисяч км/год. Ця швидкість набагато вища, ніж має рухатися плазма у магнітному полі. Поки що невідомо, чому так відбувається», — зазначили вчені.

Також наголошується, що ці потоки також можуть врізатися у Землю та викликати геомагнітну бурю.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Днепре россиянин с флагом Украины обозвал Путина: видео

24.08.2017 - 18:38
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин выложил видео из Днепра. На нем машина с российскими номерами едет по городу, а из ее окна развивается флаг Украины. Поравнявшись с россиянином ему крикнули «Слава ...

Полковник ВСУ перешел на сторону ДНР: видео

28.12.2016
Как известно, Шевченковский райсуд Киева арестовал ...

В Харькове пылает Апелляционный админсуд: видео

22.08.2017
В Харькове пылает здание Апелляционного ...

Практикующие украинские врачи читают рэп. Видео

18.02.2018
Все знают о вреде самолечения ...