Швейцарія збирається утилізувати британські ЗРК «Рапіра»

Швейцарські друзі України вимагають від свого уряду передати Україні близько шістдесяти британських зенітно-ракетних комплексів «Рапіра» з тисячами ракет до них, які по заздалегідь складеним планам мають бути утилізовані (вірогідно, цей процес вже почався). Повідомляють місцеві видання, зокрема «NZZ».

«Рапіри» морально застарілі, проте Збройні сили України використовують ще древніші ЗРК. Головне ж, що ці «Рапіри» абсолютно справні та є гарною зброєю проти безпілотних літальних апаратів, гелікоптерів і літаків.

Ще одна вкрай важлива річ для вічно нейтральної Швейцарії – оскільки ЗРК «Рапіра» є британською зброєю, на них не розповсюджуються сурові швейцарські закони на заборону експорту зброї воюючим країнам.

Колишній головний редактор «Allgemeine Schweizerische Militaerzeitschrift» Петер Шнайдер і член Національної ради від зелених лібералів Франсуа Пуанте впевнені, що ЗРК можна і треба передати ЗСУ. Начебто для цього потрібне офіційне звернення Великобританії, але ж Лондон його, вірогідно, напише.

Розкрутка теми й передача України ЗРК «Рапіра» може стати прецедентом, який дозволить Швейцарії передати Україні  248 бойових машин піхоти «M113» і понад сотню гармат M109. Адже обидва вида зброї є американськими і найближчим часом теж мають утилізуватися Швейцарією.

Проте, на жаль, сподіватися на позитивні для України рішення наразі не доводиться. Справа в тому, що більшість у владі категорично проти будь-якої військової допомоги Україні, що вже декілька разів довела своїми голосуваннями і прийнятими рішеннями. Так, Німеччині не дозволили надати для Києва снаряди для гаубиць «Гепард», а також снаряди для танків.

Німеччина та інші країни безуспішно намагалися отримати дозвіл на передачу швейцарських боєприпасів Україні. З огляду на такі відмови, покупцям доведеться добре подумати про те, де вони купуватимуть боєприпаси в майбутньому, заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Німеччина також попросила викупити у Швейцарії законсервовані танки Leopard замість тих, які постачаються в Україну. Для цього парламент мав би офіційно «розконсервувати» їх, але поки що немає жодних ознак згоди з цього питання.

Раніше президент Швейцарії Ален Берсе заявив, що його країна, як і раніше, виступає проти експорту зброї в охоплену війною Україну.

Здається, нейтральний статус лише прикриття для Швейцарії…


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Няньки для цыплят, — кошка и собака

27.02.2016 - 13:55
Предлагаем посмотреть видео о том, как собака с кошкой ухаживали за цыплятами. ...

Пенсионер из Черниговской области перевел Mercedes-Benz на дрова: видео

22.03.2017
Николай Наумчик нашел заброшенный Mercedes-Benz, ...

Представлен грузовик с 1000-сильным водородным двигателем: видео

02.12.2016
Разработчик уже получил предварительный заказ ...