Швейцарія розглядає можливість допомогти Україні з Leopard

Швейцарська партія FDP запропонувала Кабміну допомогти Україні з танками Leopard. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що зараз у бункері у гірській східній Швейцарії перебуває майже 100 танків Leopard, які були законсервовані протягом десятиліття.

Як пише видання, Швейцарія не розглядає доставку зброї безпосередньо в Україну на поле бою, але провідні політики закликають продати Leopard за номінальну плату Польщі, Словаччині і Чехії як заміну танкам, які ті планують відправити в Україну.

У парламенті Швейцарії обговорять законопроект, який дозволить Німеччині, Іспанії та Данії також відправляти швейцарські боєприпаси на фронт. За словами членкині парламенту від центристської партії FDP Маї Ринікер, війна змінила позицію Швейцарії.

«Ми не можемо відмовитися від нейтралітету Швейцарії, але нам потрібно обговорювати те, які можливості ми маємо для підтримки країн, які обстоюють ті самі демократичні цінності, що й Швейцарія», – заявила вона.

Як відомо, на першому етапі Німеччина надасть роту з 14 танків Leopard 2 A6 зі складу Бундесверу. Крім того, Берлін швидко надасть дозволи на постачання танків іншим країнам, що приймуть участь у відповідній коаліції підтримки.

Зазначається, що мета союзників — швидко зібрати два танкові батальйони з танками Leopard 2 для України. З чисельністю батальона не зовсім поки зрозуміло, адже джерела вказують, що танковий батальон НАТО складається з трьох рот і має 54 танки. З іншого боку, відомо, що в роті 14 танків, тобто виходить 42 машини… 

В будь якому випадку два батальони — це від 84 до 108 танків, що вже являю собою певну силу. Фактично виходить повноцінна танкова бригада (87 танків).


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Четырехлетней девочке доверили провести тест-драйв 18-тонного грузовика (видео)

05.12.2015 - 18:33
Тест-драйв 18-тонного грузовика доверили провести четырехлетней девочке. И в этом, кстати, есть смысл, — какой водитель-испытатель поведет себя более непредсказуемо, чем маленький ребенок? В новом видеоролике Volvo Trucks Look Who’s Driving ...

В Кемерово народ требует отставки губернатора и Путина: видео

27.03.2018
В российском Кемерово тысячи человек ...