Шольц пообіцяв більше зброї для України

Прибутки від заморожених російських активів підуть на купівлю боєприпасів для України. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції разом із лідером Франції Еммануелем Макроном і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні 15 березня.

«Ми використаємо надприбуток від заморожених активів РФ у Європі для того, щоби фінансово підтримати закупівлю снарядів для України», — зазначив він.

Шольц також оголосив про створення коаліції союзників щодо далекобійної артилерії для України. «Ми створюємо нову коаліцію сил далекобійної артилерії», — сказав він.Канцлер повідомив, що три країни домовилися про інтенсивнішу співпрацю у військовій підтримці України.

«Крім того, ми тепер закуповуватимемо для України ще більше зброї — на всьому світовому ринку», — заявив Шольц після зустрічі так званого Веймарського трикутника.

Своєю чергою Макрон наголосив, що всі три країни Веймарського трикутника об’єднані, як ніколи, і сповнені «жорсткої» рішучості не дозволити Росії перемогти.

«Ми троє маємо одну чітку і послідовну волю, і за нею стоять дії, про які ми вже домовились, а також рішення, які ухвалили сьогодні. Ми зробимо все необхідне, і стільки, скільки буде потрібно, щоб Росія не змогла виграти цю війну», — заявив президент Франції.

Йдеться, зокрема, про закупівлю боєприпасів у країн, які мають відповідні запаси.

«Ми також вирішили створити новий спільний виробничий підрозділ з українською оборонною промисловістю, що дозволить нам надавати більш швидку і більш прагматичну відповідь», — розповів Макрон.

Напередодні стало відомо, що три країни-члени Європейського Союзу виступили проти плану глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн використовувати прибуток, отриманий від заморожених російських активів, для закупівлі зброї для України. Про це повідомило Politico.

Неназваний європейський чиновник заявив, що Мальта, Люксембург і Угорщина на зустрічі послів 27 країн ЄС у середу, 13 березня, висловили сумніви щодо використання доходу від активів Росії на закупівлю боєприпасів для України.

За їхніми словами, бажання фон дер Ляєн використати гроші для поповнення запасів зброї України, що скорочуються, ускладнило переговори, оскільки було досягнуто спільної згоди, що вони мають піти на відновлення.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни в країнах Заходу заморозили близько 300 млрд доларів російських активів. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала направити активи РФ на військову допомогу Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винницкий госпиталь принял раненных непосредственно с поля боя: видео

21.12.2016 - 19:41
Минуя лечебные учреждения у линии разграничения, со Светлодарской дуги раненых стали доставлять далеко в тыл. Винницкий военный госпиталь уже принял 12 бойцов. Практически всех уже прооперировали. Это первая эвакуация непосредственно ...

Новая украинская штурмовая винтовка «Малыш»

25.10.2015
Новый облик АК. Буллпап «Малыш» ...

Над Винницей промчались истребители: видео

13.09.2017
В рамках анонсированных ранее начальником ...