Що таке рецептурні препарати

Багато ліків можна вільно купити в аптеці. Це стосується тих препаратів, які вважаються порівняно безпечними: мікстур із натуральними компонентами, трав’яних зборів, БАДів та інших. Але є й такі таблетки, які можна придбати лише за призначенням лікаря. Наприклад, у будь-якій аптеці обов’язково просять пред’явити рецепт при покупці антибіотиків, снодійних, заспокійливих та деяких інших ліків. У нашій статті ми розповімо про те, що таке рецептурні препарати і чому їхній продаж так суворо регламентований.

rvvoTsYblqnCp1qZNfYucqvEI9Q1xEL2zjmPBthdi8R0pfUoWD6aDy0ycySzgJYluiV91Mnhyrk5Dwt1QTpF2x4gBy5R7sERLSebMSx2z4_TOjXgatYSDvhVhGNVKwI2dmFg0XpYh5PiM6O_6EFlSPY

Особливості рецептурних ліків

У нашій країні у вільному продажу пропонується понад 70% усіх представлених на ринку лікарських засобів. Але така ситуація – це скоріше виняток із правил, ніж норма. У більшості європейських держав без рецепта можна отримати хіба що таблетки першої необхідності: деякі знеболювальні, жарознижувальні, протиалергічні, більшість вітамінів та біологічно активних добавок. Всі інші ліки належать до рецептурних, і в цьому є певний зміст: людина без медичної та фармацевтичної освіти не може у повній мірі оцінити можливі ризики при застосуванні того чи іншого препарату.

Вільний продаж рецептурних медикаментів заборонено з кількох причин:

  1. Вони мають інтенсивний вплив на організм. Через виражений ефект прийом цих препаратів має бути строго регламентований. Незважаючи на те, що рекомендоване дозування таких ліків зазначено в інструкції із застосування, починати їх прийом на підставі цієї інформації не слід. Справа в тому, що організм кожної людини має свої індивідуальні особливості, тому і дозування повинен визначати лікар на підставі аналізів та обстежень. Крім цього, до уваги слід брати тяжкість захворювання, динаміку його розвитку, наявність ускладнень та інші фактори.
  2. Вони мають серйозні побічні ефекти. Суворе регулювання продажу рецептурних препаратів пов’язані з тим, що з їх безконтрольному прийомі є високий ризик розвитку побічних ефектів. Їхній перелік також є в інструкції до препаратів, але люди, які займаються самолікуванням, рідко звертають на це увагу. Тому дуже важливо, щоб лікар оцінив усі можливі ризики та прийняв правильне рішення щодо того, чи можна використовувати ліки у кожному конкретному випадку.
  3. Потрібно розуміти і те, що навіть якщо один раз рекомендовані лікарем ліки допомогли, призначати його собі самостійно при подібних симптомах не можна. При тих самих ознаках збудник хвороби може бути іншим. І тоді рішення замовити ліки в інтернеті на сайті https://apteka-ds.com.ua/ буде помилковим і навіть ризикованим. Замість бажаного одужання ви, швидше за все, отримаєте ускладнення та побічні ефекти.

Таким чином, продаж медикаментів за рецептом – це не забаганка фармацевтів, а обґрунтований захід безпеки, прийнятий заради самих покупців.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве у метро «Левобережная» пожар и сильный дым: видео

28.03.2018 - 18:28
В Киеве возле станции метро «Левобережная» вспыхнул ларек-магазин. Огонь перебросился на другой рядом стоящий. Пламя очень сильное, вверх повалил густой черный дым.  В Метрополитене отреагировали сообщением о возникновении «небольшого задымления». ...

Строгая мать избила тапком дочерей за тверк: видео

02.07.2018
Очень забавное видео выложили в ...