Що таке HTTPS? І навіщо він потрібний кожному сайту
Забезпечити захист даних користувачів сьогодні можна за допомогою зручного інструменту, що передбачає кодування даних, що виходять від користувача, та проведення дешифрування при надходженні даних на сайт. Донедавна захист даних клієнтів забезпечували лише банківські установи. Сьогодні популярність протоколу HTTPS зростає серед інтернет-магазинів та сайтів компаній.
HTTPS: для чого потрібний і як працює
HyperText Transfer Protocol Secure, який в адресному рядку виглядає як HTTPS, є розширенням стандартного протоколу у форматі HTTP. Головною відмінністю є кодування символів, що передаються при з’єднанні з сайтом із застосуванням TSL або SSL сертифіката. Наявність захищеного з’єднання при обміні даними між користувачем та сервером, на якому розміщується сайт компанії, свідчить про те, що продавець піклується про безпеку своїх клієнтів.
Зелений замочок також є додатковим стимулом для співпраці, адже покупці, які розуміють, що особиста інформація буде прихована від сторонніх, не побоюються проводити платіжні операції чи залишати свої персональні дані. Обов’язково мати захист має сайт, який є частиною платіжного сервісу, інтернет-магазином або сервісом.
Принцип роботи захисту різних доменів (як зовнішніх, так і внутрішніх) полягає в наступному. Браузер, через який користувач входить на ресурс і який працюватиме з використанням протоколу HyperText Transfer Protocol Secure, отримує від сервера сертифікат. Він відображає всю необхідну інформацію про сайт, його власника, компанію, яка володіє сайтом в інтернеті, та захищає дані, що ідентифікують кінцевого одержувача.
Суть застосування захищеного з’єднання полягає в тому, що без відповідного дешифрувальника розпакувати інформацію буде неможливо. Разом з передачею інформації браузер отримає спеціальний ключ, застосовуючи який всі важливі дані користувача будуть перетворені на певний набір символів. Для підбору потрібно багато часу та ресурсів, що унеможливлює використання особистих даних покупця або клієнта шахраями.
Термін дії сертифіката мінімальний. Саме тому підбирати код недоцільно. І навіть якщо уявити, що шахраї отримають необхідний набір символів, отримати доступ до даних не вийде, адже до цього часу термін дії сертифіката закінчиться. Нерідко продавці сертифікатів пропонують своїм клієнтам прості та зрозумілі конструктори сайтів, що дозволить швидко зібрати як варіант багатосторінника, так і сформувати гарну та інформаційно ємну візитку.
Коли потрібно використовувати
HTTP передає всі введені користувачем дані у відкритому та незашифрованому вигляді. Відсутність захисту негативно впливає на репутацію сайту та компанії в цілому та звужує коло потенційних клієнтів. На думку програмістів, потреба у переведенні сайту на захищене з’єднання виникає у разі наявності на ресурсі бази даних зареєстрованих користувачів.
Якщо при вході на ресурс потрібно ввести:
- прізвище,
- розташування,
- номер банківської картки або телефону,
які можуть стати цікавими для зловмисників, то необхідність у зміні незахищеного з’єднання багаторазово зростає.
За статистикою, сайти, які гарантують безпечну співпрацю, мають низку переваг у видачі. Це пов’язано з політикою компанії Google, яка здійснює ранжування з урахуванням їхньої захищеності. У період переходу на нові стандарти компанією було анонсовано надання додаткової вигоди для тих ресурсів, які прагнутимуть безпечних з’єднань. Так, було оголошено, що сайти із підтримкою сертифікатів SSL та TSL можуть розраховувати на отримання бонусу у розмірі 1%.
У гонитві за отриманням вигоди багато майданчиків почали купувати сертифікати, і тим самим робити свої сайти привабливішими як для пошуковика, так і для клієнта. Відразу після оголошення про початок роботи акції відзначалося помітне зростання частки HTTPS у топовій десятці, що дозволило з упевненістю сказати про те, що захист домену став вигідним придбанням.
Проте сайти, які забезпечують своїм клієнтам з’єднання із застосуванням протоколів HTTP сьогодні також піднімаються в рейтингах. Але їхня популярність залежить від класичних критеріїв та підходів у SEO.
У переліку причин, які говорять про необхідність купівлі сертифікатів для захисту домену та піддоменів, називають також збір відгуків клієнтів, який здійснюється після входу на платформу за допомогою облікових записів. Інформаційним сайтам або особистим блогам, які мають функцію коментування постів, але без реєстрації користувачів, також рекомендується задуматися про захист, адже це корисно, як мінімум, з точки зору просування.
Поряд з цим варто пам’ятати про те, що то в деяких випадках відсутність сертифікату може спричинити втрату читача. Поява грізного напису, що свідчить, що перехід за посиланням може бути небезпечний користувача, більшість людей сприймає як рекомендацію до припинення взаємодії з ресурсом. Саме ця дія надалі значною мірою вплине на ранжування та статистику, негативно позначившись насамперед на позиціях у пошуку.
Який SSL-сертифікат кращий
При виборі найбільш відповідного сертифіката слід звертати увагу на характеристики пропозиції та потреби сайту. Варто розуміти, що вибір сертифікату багато в чому залежить від рішення центру видачі, яке обґрунтовується інформацією, яка застосовується для ідентифікації клієнтів.
На сьогоднішній день користувачам доступні такі типи SSL-сертифікатів:
- DV (Domain Validation). Даний вид є найпростішим з відомих і верифікує лише домен сайту. Сертифікат показує, що користувач обмінюється зашифрованими даними з певним ресурсом при цьому дізнатися, кому належить ресурс, або отримати будь-які інші дані, неможливо. Цей підтип захисту можна отримати безкоштовно.
- OV (Organization Validation). При встановленні даного сертифіката перевіряється не тільки домен, але і встановлюються дані його власника, будь то компанія або приватна особа. Це дає можливість користувачеві, який зайшов на сайт, побачити інформацію про сертифікат і з’ясувати, кому належить ресурс.
- EV (Extended Validation). Такого типу SSL-сертифікати підтверджують не лише домен та власника ресурсу, а й дозволяють побачити реєстраційні дані компанії. Те, що сайт має кілька ступенів захисту, свідчить колір символів в адресному рядку. При переході на сайт, що має сертифікат EV, рядок браузера забарвлюється в зелений колір. Захист такого типу є актуальним для установ банківської або фінансової сфери, де клієнт зобов’язаний ввести конфіденційні дані для продовження дій або підтвердження здійснення певних операцій.
Більшість сертифікатів прив’язується до певного домену або субдомену. За умови, що ресурс має розгалужену структуру, власникам ресурсів буде вигідно придбати захист у форматі Wildcard. Сертифікат такого типу забезпечить надійний захист даних на всіх щаблях ресурсу в межах одного домену.
Для сайтів, які діють у певному регіоні, доцільно купувати SSL-сертифікати з підтримкою IDN. Цей тип сертифікатів підтримує міжнародні доменні імена.
Велику популярність мають сертифікати безпеки у форматі SAN сертифікати. Саме вони можуть працювати для різних доменів, що знаходяться на одному сервері, що важливо для економії коштів компанії, яка має велику кількість сайтів.
Варто розуміти, що сертифікати мають термін дії. Після закінчення часу активації сертифікаційний центр продовжить захист при внесенні оплати. При цьому користувач має право змінити тип і вид захисту протоколу на власний розсуд.
Порядок переходу сайту на захищене з’єднання
Процес отримання сертифіката, який дозволить гарантувати користувачам збереження особистих даних, що використовуються для верифікації або формування замовлення, полягає у кількох послідовних кроках.
Усім власникам інтернет-ресурсів пропонується вибрати один з таких способів:
- отримати безкоштовний варіант захисту;
- купити платний SSL-сертифікат.
Отриманий SSL-сертифікат потрібно встановити на хостинг. З цим завданням упорається будь-який веб-програміст. Він же допоможе зробити ревізію » сайту та зробити все внутрішні посилання на ресурсі з відносними адресами. Кваліфіковані фахівці допоможуть налаштувати параметри, що дозволить зберегти інформацію (текстову, зображення та контент будь-якого іншого формату), а також виправити адреси картинок та іншого медіа контенту, розміщеного на сайті, на відносні. При ігноруванні цієї дії весь контент на сайті втратить можливість завантажуватись і стане недоступним для користувача.
Після встановлення сертифіката та проведення налаштувань зі сторінок на HTTP-протоколі на відповідні сторінки на HTTPS-протоколі та заміни головного дзеркала на варіант з HTTPS у Центрі для вебмайстрів у Google, буде потрібно перевірка щодо наявності функціональних помилок. У разі виявлення таких для коректного відображення інформації потрібно провести дії для їх усунення. Після перенастроювання в результатах пошуку адреси змінюються на HTTPS протягом 1-2 тижнів, завдяки чому сайт встигає заново пройти індексацію.
Проблеми переходу на безпечний протокол
У деяких випадках при переході на HTTPS відзначається незначне просідання за позиціями та падіння трафіку, відновити які допоможуть рекомендації. та спеціалістів компанії Google. Відкат з позицій пов’язаний з тим, що сам по собі перехід є складною процедурою, яка пов’язана з глобальним перенастроюванням усередині сайту.
Найчастіше головними передумовами зниження показів стають помилки, допущені під час встановлення сертифікатів. У переліку головних причин, на які можуть не звернути увагу недосвідчені установники, зазначають:
- велика кількість внутрішніх посилань, які ведуть на сторінки у форматі HTTP;
- відсутність підтримки HSTS;
- присутність незахищених сторінок з полями для авторизації;
- змішаний контент.
Також у переліку проблемних моментів, які можуть спричинити збої у взаємозв’язку пошуковика та сайту відзначають не збіг імені домену, на який зареєстрований SSL-сертифікат, з ім’ям в адресному рядку. Також проблемою може стати стара версія протоколу SSL або TLS або SSL-сертифікат, термін дії якого минув.
Придбати сертифікат, який надійно захистить веб-сайт, можна на сайті компанії Tuthost, яка займається хостингом сайтів, реєстрацією доменів та продажем сертифікатів SSL. Також можна оформити оренду сервера. Компанія Tuthost гарантує професіоналізм та високу швидкість обслуговування. Фахівці на зв’язку 24/7/365 готові відповісти на будь-яке запитання клієнта.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)