Ще одна країна підтвердила, що заарештує Путіна

В цивілізованому світі підтримують рішення МКС в Гаазі, який видав ордер на арешт президента Росії Путіна. Так, міністри юстиції Німеччини і Британії заявили, що за військові злочини на території України доведеться відповідати.

Сьогодні стало відомо про позицію з цього питання Австрії. Ця країна є учасницею Римського статуту і виконуватиме свої зобов’язання в його рамках. Зокрема, це означає арешт та видачу російського президента Володимира Путіна Міжнародному кримінальному суду, якщо він вирішить приїхати до країни. Про це заявили у Міністерстві юстиції Австрії у відповідь на запит Укрінформу.

«Австрія є учасницею Римського статуту. Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов’язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані», — заявили у відомстві.

У міністерстві юстиції Австрії також наголосили, що «у 2019 році (у справі президента Судану Омара аль-Башира – ред.) МКС уже встановив в одній справі, що імунітету перед Судом не мають навіть глави держав».

«Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний», — наголосили у відомстві, додавши, що безкарності не має бути.

Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Олексіївни Львової-Белової. Їх підозрюють у причетності до незаконної депортації українських дітей.

Раніше міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн схвально висловився про рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна за воєнні злочини в Україні. А також підтвердив, що його у Німеччині заарештують.

А ось в Угорщині, керівництво якої відкрито підтримує фашистську Росію, заявили, що не будуть здійснювати арешт. Мовляв, це не прописали в угорських законах. Тобто в черговий раз ще й збрехали, бо це не потрібно ніде додатково прописувати, якщо Римський статут ратифіковано.

В самій Росії у владної верхівки  явно шок. Так, прессекретар Путіна Пєсков і речниця МЗС Захарова звели свої заяви до посила про те, що в Москві рішення суду не визнають і виконувати не будуть (при тому, що його і не Росія має виконати, — ред.).


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Роналду в матче «Реала» с «Депортиво» до крови разбили голову, видео

21.01.2018 - 20:23
Сегодня мадридский «Реал» в матче 20-го тура Примеро камня на камне не оставил от «Депортиво» — 7:1. Причем, «Реалу» пришлось отыгрываться после гола Адриана. Дважды в воротах соперника расписался лидер ...

Ярмоленко слету забил шикарный гол «Ганноверу»: видео

28.10.2017
Андрей Ярмоленко вышел в стартовом ...