Шанси «Української стратегії Гройсмана» пройти в парламент суттєво зросли

Передвиборча кампанія триває, і ледь не щодня ситуація із прогнозами для політсил змінюється. Стрімко нарощує позиції партія “Українська стратегія Гройсмана”: стартувавши у цій кампанії з рейтингом близько 1%, зараз вона має результат, максимально наближений до прохідного бар’єра.

“Електоральна спека”

Згідно з останніми рейтингами, представленими Active Group, УСГ має 4,1% підтримки серед тих, хто визначився. Тобто партія впритул наблизилася до 5% бар’єру, де ведеться найбільш запекла боротьба між кількома політичними силами. Серед них “Опозиційний блок”, Радикальна партія, “Сила і честь”; також їм “дихає у потилицю” партія Гриценка “Громадянська позиція”. У цій категорії на сьогоднішній день – серед тих, хто визначився і точно піде на вибори, панують такі настрої:

Опоблок – 5,1%

РПЛ -4,7%

Українська стратегія – 4,1%,

СіЧ – 3,8%

Громадянська позиція – 2,9%

“Я говорила місяць тому, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу, здається, у інтерв’ю для ВВС. Дивлюся, що соціологи таки підтверджують мою тодішню тезу: стартувавши з 1%, УС Гройсмана нарощує позиції”, – зазначає політичний експерт Світлана Кушнір. Її тезу підтримують та розвивають і інші провідні українські політичні оглядачі. Зокрема, Петро Олещук вважає, що “Українська стратегія” боротиметься за “консервативний електорат” з “Європейською солідарністю”, і на цьому тлі останні заяви про нові та старі політичні сили від Володимира Гройсмана звучать цікавіше. Також фахівець називає Гройсмана новим потужним гравцем у боротьбі за “електоральний спадок” Порошенка.

Основа рейтингів – довіра до прем’єра

Таке зростання рейтингу “Української стратегії Гройсмана” пов’язане із бажанням людей бачити й надалі Володимира Гройсмана на посаді Прем’єр-міністра. Переважна більшість українців вважає, що очільником Уряду має бути людина з досвідом. І опитування свідчать на користь потенційного прем’єрства Гройсмана: кожен десятий українець його підтримує. Керівник соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович говорить, що рівень довіри до чинного Голови Кабміну та рівень задоволення його діями сягає приблизно 20%. Такі індикатори, на думку фахівця, говорять про електоральний потенціал Прем’єр-міністра.

Загалом, багато експертів єдині у думці, що до 21 липня УСГ може спокійно подолати п’ятивідсотковий бар’єр, адже партія має реальні та цілком конкретні переваги. Відтак, політтехнолог Олексій Голобуцький зазначає, що першим плюсом є те, що виборці позитивно оцінюють плоди його трирічної праці на посаді Голови Уряду. А другий плюс – що багато політиків та партій піаряться на пунктах, які фактично вже реалізовані Кабміном Володимира Гройсмана, і цей момент можна конвертувати у голоси. “Те, що той же Зеленський тільки обіцяє, – «держава в смартфоні», скажімо, – по факту вже частково реалізовано Урядом Гройсмана. Дев’ять категорій (Охорона здоров’я та освіта, Безпека та суд, Фінанси та податки, Транспорт, Підприємництво, Громадянство та міграція, Земля та екологія, Будівництво та нерухомість, Соціальний захист), 128 послуг (від «Акредитація виконавців МТД» до «Форма № 20-ОПП»)”, – йдеться у його дописі на Facebook.

Що може вплинути на результат?

Гарні прогнози для “Української стратегії Грйосмана”  має політичний експерт Кирило Сазонов. Він пояснює, що має велике значення різниця між опитуванням тих, хто просто підтримує певну партію і при цьому не збирається йти на вибори, і тих, хто визначився і точно піде голосувати. Адже користі від виборця, який морально підтримає певну політсилу з дачі чи узбережжя – фактично немає. Тож саме у цьому розрізі слід аналізувати рейтинги партій. “Думаю, ми побачимо Володимира Гройсмана та його Українську стратегію у новому скликанні Верховної Ради. Перші розчаровані діями Зеленського та Порошенка переходять у ряди прихильників прем’єра”, – пише Сазонов.

Політолог Володимир Фесенко називає “Українську стратегію Гройсмана” джокером у парламентських перегонах. Адже завдяки гарним особистим показникам рейтинга Прем’єр-міністра, партія демонструє тенденцію і до зростання власного рейтингу. На думку експерта, якщо політтехнологам вдасться конвертувати рейтинг Прем’єра у рейтинг його політсили, то “Українську стратегію Гройсмана”  зможе увійти до нового складу парламенту. Натомість, блогер, політолог Михайло Чаплига прогнозує партії Гройсмана гарні результати, зокрема, завдяки його вінницькій підтримці. “Є Вінниця і Вінницька область. Я впевнений, що він має шанси зібрати 600 тисяч голосів… Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають його політику вірною”, – вважає він.


 
Обливки


Загрузка...

Yandex
trafmag
РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Грузовики из России тайно вторглись на Донбасс: видео

11.08.2018 - 13:45
Сообщения жителей Донецка и округи об интенсивной стрельбе поздним вечером, приводимые «РЕАЛом» ранее, пресс-центр Объединенных сил в утренней предварительной сводке за 10 августа подтвердил и объяснил вражескими обстрелами украинских позиций ...

В Ростове прогремел взрыв: видео

06.04.2017
Утром 6 апреля произошел взрыв ...

Жестокий бунт в бразильской тюрьме унес 60 жизней: видео

02.01.2017
Сегодня в бразильской тюрьме вспыхнул ...