СБУ повідомила підозру бізнесмену Павлу Фуксу

Підсанкційний бізнесмен Павло Фукс звинувачується у масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами України та систематичному ухиленні від сплати податків. Про це повідомляє СБУ.

За данними спецслужби, з 2018 року Фукс незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд гривень. Його холдинг підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках. Потім за безцінь викуповували у банківських установ кредитні зобов’язання цих об’єктів, що надавало змогу втручатися у їхню господарську діяльність.

«Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства. Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних «замовників» через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур», – йдеться у повідомленні.

У СБУ встановили, що компанії Фукса отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків – по одній з операцій на 100 млн гривень.

Павлу Фуксу та двом топ-менеджерам холдингу повідомлено про підозру за статею про ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України).

Накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 компанії, права вимоги за понад 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми. Частину арештованих активів вже передано в управління АРМА.

Нагадаємо, з червня 2021 року Павло Фукс знаходиться під санкціями за причетність до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Под Одессой пронесся смерч: видео

18.06.2018 - 00:34
В Одесской области зафиксировали редчайшее для этих мест явление — смерч. Очевидцам в селе Приморское Килийского района удалось снять его на видео. Люди наблюдали за жуткой картиной с пляжа. К ...

Бойцы ВСУ показали, чем их обстреливают оккупанты: видео

01.06.2018
Недавно позиции 93-ей бригады подверглись ...