СБУ остаточно встановила особу розстріляного в полоні бійця

СБУ підтвердила, що українським військовим, якого розстріляли після слів «Слава Україні!», був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Олександр Мацієвський. Зараз тривають заходи щодо встановлення тих, хто його полонив і розстріляв.

Нагадаємо, 6 березня в мережі було оприлюднено відео. На ньому передова… Якийсь невеличкий ров або яма… В ній стоїть чоловік у військовій формі  і палить цигарку. Потім він спокійно каже «Слава Україні»! Далі — автоматна черга підкошує чоловіка і він падає. За кадром голос лається російською «Сдохни, с..ка»…

Президент України Зеленський, коментуючи цей жахливий вчинок російських фашистів, назвав нашого бійця героєм. І немає сумнівів, що він посмертно буде нагороджений цим званням. Бо справжній герой.

Скоріше за все, загинув від куль окупантів Олександр в передостанній день минулого року. Саме 30 грудня під час бою його загону з ними був втраченний зв’язок. А стояли вони на позиціях біля Красної Гори, яку вдалося цієї зими захопити ордам вагнерівців і військових РФ. Це поблизу від Соледару і Бахмуту.

Голова СБУ Василь Малюк підкреслив: «Це справжній герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність. Саме такі захисники сьогодні боронять нашу землю, а значить – ворог обов’язково буде розбитий. Бо велика перемога України складається із героїчних вчинків таких людей, як Олександр Мацієвський. Герою слава! Героям слава! Україні слава!».

Остаточно підтвердити дані героя вдалося після комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів. Крім того, СБУ отримала висновок судової портретної експертизи, якою підтверджено, що військовий на відео – саме Олександр Мацієвський.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

В Каире нашли огромную статую самого великого египетского фараона Рамзеса II: видео

11.03.2017 - 16:02
В Каире совершенно случайно обнапружили фрагменты некогда 8-метровой статуи фараона Рамзеса II, называемого Великим. О сенсационной находке заявил министр древностей Египта Халед эль-Анани. Голову и бюст правителя обнаружили среди мусора ...