Санду: Росія хоче використати Молдову проти України так само, як Білорусь

Президент Молдови Мая Санду заявила, що Росія хоче використати її країну проти України так само, як Кремль використовує Білорусь.

Як відомо, рік тому з території Білорусі в Україну зайшли російсько-фашистські війська, звідти велись і іноді ведуться і зараз обстріли нашої країни ракетами. Крім того, в Білорусі тринуються російські військові. А найближчим часом Путін збирається розмістити тут ядерну зброю.

Про заяву Санду повідомляє Newsmaker.

Вона наголосила, що Росія намагається підірвати, повалити владу у Кишиневі, і молдовська влада має докази таких дій.

«Зрозуміло, що Росія намагається встановити в Кишиневі проросійську владу, щоб використати Молдову проти України, як це відбувається, наприклад, у випадку з Білоруссю», — сказала президент.

Вона нагадала про нещодавню заяву президента РФ Владіміра Путіна про намір розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

«Саме це Росія хоче зробити і у випадку з Молдовою. Однак сьогодні в Молдові є незалежна влада, обрана її громадянами, яка працює на благо громадян та Молдови, тому її не можна використати так, як використало б проросійське керівництво», — заявила Санду.

Нещодавно кілька міністрів закордонних справ країн Євросоюзу закликали накласти санкції на олігархів, причетних до спроб дестабілізації в Молдові та Грузії.

Про це 21 березня писало видання Politico, повідомляє «Європейська правда».

Вторгнення Росії в Україну призвело до зростання побоювань щодо втручання Москви в політику сусідніх країн — особливо в Молдові, де проєвропейська президентка Мая Санду публічно викрила плани Кремля з повалення уряду.

Тим часом, на початку березня тисячі людей вийшли на демонстрацію в Тбілісі на знак протесту проти суперечливого законопроєкту про «іноземних агентів», який, за словами президентки Грузії, був продиктований Москвою.

«Ці дві країни зіштовхуються зі спробами дестабілізації, які вимагають від нас найбільшої пильності, і було б виправдано почати розглядати можливість запровадження санкцій проти осіб, відповідальних за ці спроби», — заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Її румунський та естонський колеги також закликали ЄС накласти санкції на проросійських олігархів у Молдові.

Естонський міністр Урмас Рейнсалу заявив, що ЄС «несе відповідальність за залучення і створення нового механізму санкцій проти російських агентів, проти тих олігархів у Молдові, які готують державний переворот».

Нагадаємо, Молдова готує персональні санкції щодо низки осіб у зв’язку з війною Росії проти України, перші рішення можуть оголосити за кілька тижнів. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Беременная Алена Шоптенко мило станцевала с открытым животом: видео

03.04.2018 - 17:02
В свои 30 лет Елена Шоптенко готовится впервые стать матерью. Она настолько прониклась будущим материнством, что поделилась с поклонниками видео танца в своем исполнении под знаменитую колыбельную песню «Баю-баюшки-баю, не ...

Новый украинский БМП

30.10.2015
От стандартной машины пехоты БМПТ-64 ...