Румунія виявила серед біженців з України російських шпигунів

Румунія стала мішенню для мережі російських шпигунів, які намагалися зібрати інформацію про військові навчання та допомогу Україні. Можливі шпигуни потрапили до країни, ховаючись між українських біженців.

Про це йдеться звіті Вищої ради національної оборони Румунії (CSAT), повідомляє Digi24.

Метою шпигунів було здобуття інформації у сфері оборони та безпеки та спроби добути надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надавала Україні.

Ворожі агенти шукали інформацію про військові навчання в Румунії та дислоковані в країні війська.

У CSAT зазначають, що в результаті цієї шпигунської операції збільшилась кількість військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж поставок допомоги Україні.

Видання G4 Media після ознайомлення зі звітом зазначає, що «Російська Федерація була головним політичним і військовим учасником, причетним до всіх питань безпеки в регіоні».

Взагалі, фашистська РФ продовжує створювати ключові військові загрози, які спрямовані на збереження і зміцнення свого впливу на держави Чорноморського регіону та реалізацію власних геополітичних амбіцій.

Нагадаємо, взимку в Німеччині знову викрили російського шпигуна. І цього разу українського походження. Ним виявився Володимир Сергієнко, помічник депутата Бундестагу від партії Альтернатива для Німеччини казахського походження Євгена Шмідта. Сергієнко живе в Німеччині багато років і у листопаді 2022 року отримав громадянство цієї країни.

Журналісти видань The Insider та Der Spiegel отримали доступ до листування Сергієнка у соцмережах. З неї випливає, що влітку 2023 політтехнолог контактував у Москві з полковником ФСБ Іллею Вечтомовим. Вечтомов – співробітник Дев’ятого управління П’ятої служби ФСБ, яка відповідає за Україну. Він також має паспорт на ім’я Іллі Векшина, за яким він їздив до Туреччини та Білорусі, де зустрічався із завербованими українськими громадянами.

З листування стає зрозуміло, що Сергієнко звітував перед московським куратором про свої дії, погоджував подальші кроки, а також отримував від нього фінансування. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Депутата Татьяну Чорновол побили на редуте блокады: видео

06.03.2017 - 23:32
Нардеп Татьяна Чорновол в понедельник побывала в Кривом Торце, где находится один из редутов блокады, которую организовал Семенченко. Она попыталась призвать людей снять блокаду и не подыгрывать России, однако, не ...

Мужики сделали и успешно испытали мусоромет (видео)

26.07.2015
Лучшие инженеры бьются над тем, ...

В вашингтонской кофейне ввели пикантный дресс-код: фото, видео

21.03.2017
Даже удивительно, что кафе, магазины, ...