Румунія оголосила про передачу Україні системи Patriot

Не дарма ми програли румунам на старті Євро… Це, звісно, жарт. А серйозно те, що Румунія подарує Україні зенітну ракетну систему Patriot! Одну з чотирьох, що має у наявності. Про це повідомила адміністрація президента Румунії у четвер, 20 червня.

Вказано, що відповідне рішення прийняла Вища рада оборони Румунії.

«Зважаючи на значне погіршення ситуації з безпекою в Україні внаслідок постійних і масованих атак Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо енергетичну, і регіональних наслідків цієї ситуації, зокрема для безпеки Румунії, у тісній координації з союзниками, члени Ради вирішили передати в дар Україні систему Patriot», – йдеться в повідомленні.

При цьому вказано, що пожертвування буде зроблено за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками, особливо зі США, з метою отримання аналогічної або еквівалентної системи ППО.

Нагадаємо, офіційно відомо, що Україна раніше отримала дві батареї Patriot від Німеччини, по одній від США і Нідерландів. Хоча Нідерланди обіцяли дві (чи надали другу, невідомо). В червні Німеччина має надати ще один Patriot. Також одну батарею обіцяють США.

Румунія готує новий пакет військової допомоги для потреб ЗСУ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram за підсумками переговорів з румунським колегою Клаусом Йоханнісом у вівторок, 21 травня.

Раніше стало відомо, що Румунія відкрита для обговорення відправки системи Patriot в Україну, але Бухарест хоче побачити, що отримає натомість.

Таку заяву Йоханніс зробив 7 травня після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Він зазначив, що протягом останніх кількох тижнів точилася дискусія про те, хто може надати Patriot Україні.

«Президент Байден згадав про це … під час нашої зустрічі, і я сказав, що я відкритий для обговорення. Я повинен обговорити це у Вищій раді оборони, щоб побачити, що ми можемо запропонувати, і що ми можемо отримати натомість, тому що неприйнятно залишити Румунію без протиповітряної оборони, — сказав Йоханніс.

Як повідомляється, президент США Джо Байден прийняв президента Румунії Клауса Йоханніса в Білому домі. Зустріч в Овальному кабінеті мала відзначити два десятиліття членства Румунії в НАТО.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Иерусалиме сошел Благодатный огонь: видео

07.04.2018 - 15:21
Сегодня в 14:17 в Иерусалиме в храме Гроба Господня сошел Благодатный огонь. Теперь его повезут по столицам стран восточного обряда, чтобы успеть до Пасхи. Десятки тысяч христиан с утра собрались ...