Розвідка Заходу кілька місяців знає ім’я спонсора підриву ПП

Якщо вірити західним ЗМІ, підрив російських газопроводів «Північний потік» оранізував хтось з українців, тобто за власної ініціативи і за свої кошти. 

При цьому, влада цього не знала, а західні розвідки деякий час притиримували цю інформацію навіть в колі своїх країн, аби не спровокувати конфлікт між Україною і Німеччиною (нагадаємо, в той час Берлін ще розраховував на газ з «Південного потоку 1».

Західним розвідкам «не один місяць відоме» ім’я приватного спонсора з України, який нібито профінансував диверсію на газопроводах РФ у Балтійському морі. Однак його свідомо вирішили не розкривати, аби захистити Україну. Про це повідомило у своєму матеріалі британське видання The Times у середу, 8 березня.

За тиждень після вибухів на Північних потоках співробітники неназваної скандинавської делегації у Брюсселі отримали розвідувальну інформацію про те, що за підривами стоять не американці, росіяни чи поляки, а приватна ініціатива з України, зазначило ЗМІ.

Дипломатам повідомили, що ця інформація не буде оприлюднена.

Приватний спонсор диверсії – українець, він не пов’язаний з урядом президента Зеленського, стверджує видання. Ім’я цього ймовірного спонсора не називають.

«Судячи з усього, чиновники НАТО хотіли вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка зволікала з постачанням життєво важливої військової допомоги, включно з танками Leopard 2 та системами ППО IRIS-T. Це цілком справедливо – вони, мабуть, знали, хто несе відповідальність, раніше за президентську адміністрацію чи Міністерство оборони у Києві, яких просто приголомшила доповідь і які настійно заперечують будь-яку причетність», – йдеться у публікації видання.

Британська газета зазначає, що складна операція включала залучення яхти, елітних водолазів, підроблених паспортів та закупівлю зарядів кумулятивної вибухівки, доступних тільки для газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією і за великі гроші.

«Його ім’я неодмінно вийде назовні, особливо якщо врахувати, що він залишив такого роду візитівку», – вважає видання.

Як вже повідомлялося, The New York Times з посиланням на розвіддані США повідомила, що за диверсією на Північних потоках, імовірно, стоїть невідома «проукраїнська група». У відповідь в Офісі президента заявили, що Україна не має ніякого стосунку до аварії на Північних потоках у Балтійському морі.

З тих пір Європа різко скоротила імпорт енергоносіїв з Росії за останній рік, а експорт Газпрому за межі колишнього СРСР скоротився майже вдвічі і досяг пострадянського мінімуму в 101 млрд кубометрів.

Одне російське джерело сказало агентству Reuters, що Росія вважає проект «похованим», ще два заявили, що Північні потоки будуть збережені для можливого відновлення їхньої роботи у майбутньому.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Пьяная дама разъезжала на машине с 4-х метровым деревом в капоте (фото) (видео)

12.03.2016 - 19:47
В полицию штата Иллинойс сообщили, что по дороге движется автомобиль, в передней части которого торчит целое дерево. Полиция в Америке, как правило, реагирует молниеносно даже на самые нелепые сигналы общественности. ...

Как российские дипломаты пытались выкрасть экипаж «Норда»: видео

08.04.2018
Накануне вечером российские дипломаты предприняли ...