Російський літак в Мачулищах підірвали партизани

Ми вже повідомляли про те, що вранці 26 лютого в Білорусі був атакований російський літак. Згодом з’явилися подробиці.

Ушкоджень внаслідок атаки керованими дронами зазнав борт ціною у 330 мільонів доларів.

Провели операцію партизани з Білорусі. Наразі вони вже зуміли виїхати з країни і знаходяться в безпеці.

За оцінками фахівців, літак наразі непридатний до використання.

Голова ініціативи BYPOL Олександр Азаров у коментарі «Нашій Ниві» й «Белсату» підтвердив «Нашій Ниві», що диверсію в «Мачулищах» влаштували білоруські партизани.

У коментарі «Белсату» Азаров розповів, що російський літак А-50 атакували з повітря. Напад за допомогою безпілотників здійснили учасники плану «Перемога», зараз вони в безпеці. За його словами, операція готувалася кілька місяців.

«Це були дрони. Учасники операції – білоруси, учасники плану «Перемога», зараз вони в безпеці за межами країни. Всі розійшлися, нехай тепер шукають вітру в полі», — розповів він.

За інформацією моніторингової групи «Беларускі Гаюн», атаку на літак у Мачулищах було здійснено за допомогою двох дронів.

Повідомляється, що силовики знайшли сумку з пультами управління дронами.

За даними BYPOL, унаслідок 2-х вибухів у літака ДРЛО А-50 ПКС РФ пошкоджено передню і центральну частини літака, авіоніку і радіолокаційну антену.

Як пише «Беларускі Гаюн» реєстраційний номер пошкодженого літака – RF-50608 (бортовий номер «43 червоний», заводський номер 0093479377, серійний номер 60-05). Цей борт прилетів до Білорусі 3 січня 2023 року і наразі пробув у РБ 54 дні, зробивши 12 вильотів. До цього, попереднього разу, борт прилітав до Білорусі 24 лютого 2022 року.

У повітряно-космічних силах РФ перебуває всього 9 таких літаків, до того ж удосконалених (із модифікацією «У») всього 6 одиниць. Один такий літак обслуговує 19 осіб (5 льотного, 11 радіо і 3 інженерно-технічного персоналу).

Нагадаємо, в ніч с 10 на 11 серпня 2022 року сталися вибухи на військовому аеродромі «Зябрівка», який влада Білорусі віддала російській воєнщині.

Як з’ясувала тоді група «Беларускі Гаюн», там було знищено танк Т-72. Він із невідомих причин спалахнув, після чого вибухнули 10 танкових снарядів. Крім того, вибухнув російський радіолокатор підсвічування та наведення (РПН) 92Н6Е. Це дуже серйозно, оскільки без цієї системи стають марними ЗРК С-400 «Тріумф». А їх на аеродромі зосереджено аж 10 штук.

 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Мальчик безуспешно пытается учить стих

24.11.2015 - 18:11
Почти каждый человек обладает каким-нибудь талантом. Но такой неспособности к запоминанию двух рифмованных слов, пожалуй, нет ни у кого. На видео подробней. ...

Появилось видео, как Порошенко встречает освобожденных из плена

27.12.2017
Президент Петр Порошенко в Краматорске ...

Жириновский пригрозил депутатам из партии Путина расстрелами: видео

15.03.2017
Лидер российской ЛДПР Владимир Жириновский устроил ...