Росіяни атакували підстанції українських АЕС

Після нових російських обстрілів енергетичної інфраструктури в Україні представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксували пошкодження підстанцій, що забезпечували роботу українських атомних електростанцій. Унаслідок цих атак було знижено потужність щонайменше одного з енергоблоків, повідомила пресслужба агентства.

За інформацією місій МАГАТЕ, які працюють на українських атомних об’єктах, Південноукраїнська (ПАЕС) і Хмельницька (ХАЕС) станції втратили по одній з основних зовнішніх ліній електропередачі. Такі порушення зменшують стабільність роботи енергосистеми й підвищують ризики для ядерної безпеки.

Крім того, на Рівненській АЕС оператор енергомережі був змушений тимчасово знизити навантаження на два з чотирьох енергоблоків, щоб збалансувати роботу системи після обстрілів.

Окремо зазначається, що експерти МАГАТЕ, які перебувають на території Хмельницької АЕС, під час ранкових атак змушені були кілька годин переховуватися в укритті через загрозу нових ударів. Агентство підкреслило, що ситуація залишається напруженою, а безпека українських ядерних об’єктів — під постійною загрозою.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке взрываются склады боеприпасов: видео

25.09.2019 - 10:46
Сегодня рано утром в прифронтовом Куйбышевском районе Донецка взорвался склад боеприпасов террористов ДНР (смотри видео и скрины от местных жителей, размещенные в социальных сетях): «Донецк, Куйбышевский район, 7:12, 25/09/2019. пожар ...