Росія завдала удару безпілотником по ЗАЕС

Україна не має жодної причетності до вибухів і інших збройних провокаційних дій країни-агресора, що відбуваються на території ЗАЕС, яку окупували російські війська. Удар безпілотника біля реактора, який контролює країна-агресор, є імітаційним ударом РФ по території станції.

Про це у неділю, 7 квітня, заявив у коментарі Українській правді представник ГУР МОУ Андрій Юсов.

«Держава-агресор вкотре наражає на небезпеку ядерний об’єкт, цивільне населення та навколишнє середовище всієї Європи. Російські удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об’єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів», — сказав він. 

Він додав, що Росія має вивести війська з усіх об’єктів ЗАЕС, оскільки лише це дозволить відновити там дотримання усіх необхідних міжнародних норм та контролю.

Напередодні, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про вибух безпілотника на території станції. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що агентство отримало повідомлення про атаку безпілотника по одному з блоків окупованої Запорізької АЕС.

«Експерти МАГАТЕ на ЗАЕС були поінформовані  про те, що сьогодні на майданчику станції здетонував безпілотник. Я закликаю утриматися від дій, які суперечать п’яти принципам МАГАТЕ та ставлять під загрозу ядерну безпеку», — повідомив Гроссі.

“Росатом” традиційно звинуватив в ударі українських військових, повідомивши про поранених під час “удару”.

ЗАЕС — найбільша атомна електростанція в Європі. Російські війська захопили її в березні 2022 року. Співробітників піддавали допитам і тортурам, відомо про загиблих.

Нагадаємо, раніше представники МАГАТЕ зафіксували звуки артилерійських пострілів з території окупованої Запорізької АЕС. «На ЗАЕС, найбільшій в Європі атомній електростанції, експерти МАГАТЕ, які перебувають на майданчику, продовжували чути вибухи щодня протягом останнього тижня на різних відстанях від станції. За словами експертів, кілька разів звуки долинали з близької відстані, ймовірно, від артилерійських пострілів, що виходили з території станції», — йшлося у заяві від 29 березня.

Зазначається, що також було чутно постріли зі стрілецької зброї, зокрема, в ніч на 22 березня.

Крім того, в МАГАТЕ висловлювали занепокоєння через те, що окупаційна адміністрація ЗАЕС двічі відкладала планове технічне обслуговування.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Боевики провели стрельбы из установок «Змей Горыныч»: видео

12.04.2017 - 10:45
Вчера российско-террористические формирования провели на полигоне «Успенский» на оккупированной части Луганской области учения с использованием УР-77, известная как «Змей Горыныч». Видео запусков зарядов из этих установок появилось на сепаратистскх ресурсах. УР-77 ...