Росія вперше випустила по Україні ракети Х-55

Російські загарбники під час масованих обстрілів 31 жовтня вперше застосували крилаті ракети Х-55, які досі не випускали по Україні. Їхні фрагменти виявили у двох регіонах України — у Львівській та Хмельницькій областях.

Про це повідомив представник Центрального військово-наукового управління Генерального штабу Збройних сил України полковник Микола Данилюк під час брифінгу у Military Media Center.

За його словами, це озброєння спрямоване на викриття протиповітряної оборони України та її виснаження. Він також зазначив, що «особливістю цих ракет було те, що вони були споряджені не вибухонебезпечною бойовою частиною».

«Крилата ракета Х-55 — це радянська ракета, яка призначена для завдання ударів по стратегічних цілях, координати яких заздалегідь відомі. Вона здійснює політ на гранично малій висоті, на дозвуковій швидкості зі здатністю огинання рельєфу місцевості», — розповів військовий.

Зміна у тактиці застосування засобів повітряного нападу, а саме використання таких ракет, зумовлена ​​кількома факторами, зазначає Данилюк.

По-перше — можна стверджувати, що свідомий запуск цих ракет спрямований на проведення демонстраційних дій, відволікання на себе уваги української ППО, виснаження її. У той час, як сучасні російські ракети Х-101 та 3М-14 комплекс Калібр прямують на об’єкти критичної інфраструктури, житлові квартали, що підвищує їхню ефективність застосування. Іншими словами — запуск цих ракет спрямований на викриття нашої ППО та її виснаження», — пояснив він.

Військовий додав, що споряджена ракета конкретним зразком, становить значну загрозу заподіяння невиборчого ураження через кінетичну енергію ракети та залишки палива. Зокрема, останній завданий удар припав на житловий будинок.

Крім того, застосування цих ракет свідчить і про виснаження запасів сучасних крилатих ракет у ворога.

Полковник також звернув увагу, що всі без винятку виявлені ракети Х-55 були із навмисно стертими серійними номерами. За його словами, це свідчить про те, що це можуть бути ракети, які Україна передала Росії в 1990-х роках.

На сьогодні Збройні сили України готові до відбиття ракетних атак РФ. Про це в ефірі телемарафону 29 листопада заявив спікер командування Повітряних сил Юрій Ігнат.Власне, до чого нам готуватися? Хочу нагадати, що найстрашніше ми вже пережили в лютому-березні, коли сотні ракет летіли нам на голови щодня… Ми все це переживали, бачили, хіба можна ще чимось налякати нас? Відбувається тероризм, десь більше використовують ракет, десь менше, Повітряні сили готові відбивати повітряні напади», — наголосив він.

За словами Ігната, командувач Повітряних сил Микола Олещук запевнив, що «ракети заряджені, відбиватимемо, скільки б вони там не запускали».

Спікер додав, що у РФ залишилося не так багато високоточних та далекобійних ракет, яким вони можуть вражати територію України.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео сильного пожара в Лукьяновском СИЗО

07.05.2017 - 03:54
Произошел пожар в помещении Лукьяновского СИЗО в Киеве.  Горит одно из зданий СИЗО на улице Дегтяревской, 13. Во дворе видно открытый огонь, слышны взрывы шифера. Национальный центр правозащиты сообщает, что ...

ИГИЛ выложил видео казни турецких солдат

23.12.2016
Боевики ИГИЛ разместили в Интернете ...

В России ветром снесло крышу жилой пятиэтажки (видео)

21.03.2016
В Красноярском крае России сильный ...

Ведущий BBC потрогал женщину за грудь в эфире: видео

17.05.2017
Курьезная история произошла с журналистом BBC ...