Росія використала проти України плануючі потужні бомби

Російські фашисти нещодавно вперше використали проти України нове й небезпечне озброєння – керовані плануючі бомби УПАБ-1500В (індекс К029Б) вагою 1500 кг.

Про це пише Defense Express із посиланням на власні джерела.

Перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано декілька тижнів тому проти одного з об’єктів у Чернігівській області. За даними видання, на одному з уламків були залишки маркування, яке відповідає саме УПАБ-1500В.

Цей плануючий боєприпас вперше був продемонстрований у експортній версії з індексом К029БЭ у 2019 році розробником «ГНПП «Регион», що входить до корпорації «Тактическое ракетное вооружение» на виставці МАКС.

Тоді ж було повідомлено, що ця бомба вже пройшла випробування, поставлена на озброєння «ВКС» РФ та отримала перші експортні замовлення.

«Висока загроза застосування УПАБ-1500В полягає у тому, що вона відноситься до плануючих, оснащена інерціальною та супутниковою системою навігації та має бойову частину вагою 1010 кг, призначену для ураження високозахищених об’єктів. Декларується, що бомба може скидатися за 40 км від цілі для чого носій має піднятися на висоту у 14 км», — пише видання.

Крім того, «ГНПП «Регион» демонструвало й менший за калібром боєприпас УПАБ-500В (індекс К08Б), який є зменшеною копією УПАБ-1500В та має вагу 505 кг, з яких 390 кг припадає на бойову частину при збереженні інших особливостей.

Видання зазначає, що використання плануючих бомб з боку РФ залишається одиничними явищами. Забезпечення високої дальності потребує польоту на значній висоті, що спрощує виявлення цілей та можливостей ураження носія.

Використання цих бомб пов’язано з дефіцитом у Росії високоточних ракет. Вважається, що на кінець січня їх залишок складав близько 20% від кількості, яка була до повномасштабного вторгнення в Україну — це приблизно 550 одиниць, заявили тоді в ГУР Міноборони України. Таким чином агресор змушений комбінувати ракети, що залишилися, з іранськими дронами-камікадзе Shahed, а також з ракетами С-300 та С-400 “земля-земля”, переробленими з роботи по повітряних цілях. Як бачимо, не тільки з ними.

“Промисловість Росії не може покрити ту кількість, яку вони використовують. Незважаючи на всі їхні спроби, це нереально”, — озвучив оцінку ГУР МО Кирило Буданов.

Міністр оборони Олексій Резніков упевнений, що “Іскандерів” у Кремля залишилося менше 13%, а “Калібрів” — лише третина. Тому РФ уже почала використовувати ракети зі свого стратегічного запасу.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Американка показала «спиннер для груди» в действии: видео

07.07.2017 - 14:31
Жительница США с ником  @caritadepincel стала популярной, обнародовав видеоролик с демонстрацией спиннера для груди у себя в Twitter. Собственную вариацию игрушки она назвала Fidgetiddies. Ролик с ней успел собрать почти ...

Рецепт маринования шашлыка из свинины

01.11.2015
Маринуем Шашлык из свинины. ...