Росія скинула авіабомби на Кам’янську Січ

Російські фашисти скинули авіабомби на пам’ятку національного значення Кам’янська Січ в Херсонській області. Культурний об’єкт містить Могилу кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII ст.

Про це у четвер, 1 лютого, повідомили в Telegram Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) з посиланням на відео з пропагандистських каналів.

На кадрах, на які посилається міністерство, видно, як під час обстрілу культурний об’єкт зазнав трьох потужних вибухів.

«Перший раз влучили безпосередньо по розташуванню колишньої Кам’янської Січі, де знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини 18 ст.

Другий раз влучили по території сучасного туристичного об’єкта, де розташовується лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі», — йдеться у повідомленні.

Вказується, що на рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення.

«Росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що Російська Федерація цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю», — відреагував на обстріл в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, під час однієї ракетних ударів по Харкову 23 січня пошкоджено 62 об’єкти історичної забудови в історичному ареалі Харкова. 20 із цих будівель — пам’ятки архітектури та об’єкти, рекомендовані до надання цього статусу. Близько 50 обʼєктів були пошкоджені вперше з початку повномасштабного вторгнення.

«Така статистика робить цей обстріл наймасштабнішим за пошкодженнями з усіх, що наша команда документувала за час повномасштабного вторгнення», — підкреслив керівник експедиційного напрямку HeMoLabІван Щурко. 

У HeMoLab повідомили, що під удар потрапили два райони міста із щільною історичною забудовою: 

район Залопань, де розташовані будинки XVIII-XX століть;

центральна частина міста із забудовою кінця ХІХ -початку ХХ століття.

Найбільше від обстрілів постраждали будівлі на вулиці Пушкінській, 70, 65 та 68, а також на вулиці Різдвяній, 17, 19, 21, і вулиці Коцарській, 3, які розташовані найближче до місця влучання ракет.

За адресою Пушкінська ,70, розташований будинок Національної академії правових наук України. Побудований у 1896 р. по проєкту Сергія Загоскіна для купця Германа Гельфериха, брата відомого промисловця Максиміліана Гельфериха.  Там через вибух обвалилися дах, конструкції горищного перекриття, перекриття другого й третього поверхів, стіни і перегородки центральної частини другого й третього поверхів, а також фрагменти стін другого поверху. Внаслідок обвалів знищено оздоблення інтер’єрів.

Повідомляється, що серед пошкоджених будівель є об’єкти, важливі для соціально-культурного життя міста: Національна академія правових наук України, Благовіщенський собор, Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Харківське медичне товариство тощо.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Норвегии сняли на видео изумрудное северное сияние

24.02.2018 - 12:17
Норвежская обсерватория в городе Сенья запечатлела на видео необычайной красоты северное сияние, которое назвали Аврора Бореалис. Синие, желтые  и зеленые волны перекатывались по ночному небу, создавая шедевральное зрелище. Небо буквально ...

Мэр Полтавы Мамай спровоцировал драку с депутатами: видео

19.04.2017
В Полтаве произошли очередные разборки ...

Гройсман поблагодарил всех за тепло и поздравил с Новым годом: видео

01.01.2017
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман на ...