Росія провела невдалі випробування ракети «Сармат»

Росія невдало випробувала свою «непереможну» ракету Сармат, здатну нести кілька ядерних боєголовок. Тестування відбулося під час візиту президента Джо Байдена до України, повідомив у вівторок, 22 лютого, телеканал CNN із посиланням на двох неназваних офіційних осіб США.

Офіційні особи також припустили, що якби випробування були успішними, то президент РФ Володимир Путін обов’язково рекламував би випробування у своєму вчорашньому зверненні до нації. Але натомість він оголосив про припинення участі Росії в останньому американсько-російському договорі про обмеження ядерних озброєнь і наказав своїм ядерним силам готуватися до нових перегонів озброєнь.

Російське фіаско

Москва заздалегідь повідомила Вашингтон про випробувальний пуск своєї надважкої міжконтинентальної балістичної ракети Сармат, прозваної на Заході Satan II, через лінії деконфліктної ситуації, повідомив CNN з посиланням на одного чиновника.

Зазначимо, що США також використали цей канал зв’язку в неділю ввечері, коли за кілька годин повідомили Росію про несподіваний візит Байдена до Києва.

Штати не розглядали запуск Сармату як «аномалію чи ескалацію», повідомив CNN із посиланням на одного з офіційних осіб.

За словами джерел, випробування важкої ракети зазнало невдачі. При цьому офіційні особи США відмовилися називати причину «російського фіаско».

Додамо, що спочатку телеканал повідомив, що очевидне випробування сталося, коли Байден перебував в Україні, ґрунтуючись на інформації із джерел. Після того, як ця історія була вперше опублікована, один з чиновників розповів, що випробування відбулося саме перед тим, як Байден прибув до України. А друге джерело повідомило CNN, що випробування відбулося в понеділок, але не повідомило більш конкретних термінів.

Реакція Москви

У Кремлі відмовилися коментувати ситуацію. Представник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що це «прерогатива Міноборони».

Згодом заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков прокоментував матеріал CNN. Він закликав не вірити інформації телеканалу, який «себе дискредитував».

Рябков вказав на наявність останнім часом у публічному просторі безлічі «ситуацій провокаційного характеру, коли здійснюються зовні правдоподібні, а насправді не мають нічого спільного з дійсністю і шкідливі вкидання», які мають на меті перевірити реакцію влади тієї чи іншої країни.

«Не можна довіряти всьому, що з’являється у ЗМІ. Тим більше, якщо джерелом виступає CNN, яке повністю себе дискредитувало в останні роки і повністю поставило себе на обслуговування інтересів певних груп і певної частини політичної еліти США», — сказав Рябков.

При цьому він не став коментувати самі ракетні випробування.

«Вся інформація, яка варта публічного висвітлення, по каналах Міністерства оборони надається», — додав він.

Попередні випробування

Нагадаємо, Путін заявляв про успішні випробування міжконтинентальних балістичних ракет Сармат у минулому. Останнє загальновідоме успішне випробування цієї ракети відбулося за кілька місяців після вторгнення Росії в Україну на початку 2022 року.

Путін, який упродовж усієї війни робив завуальовані ядерні погрози західним союзникам Києва, заявляв у той час, що Сармат змусить ворогів Кремля «двічі подумати».

Сармат вагою понад 200 тонн і здатний нести кілька боєголовок входить до російських ракет наступного покоління, які президент РФ назвав «непереможними». Ракета, за його словами, призначена для «вислизання» від систем протиракетної оборони з короткою початковою фазою розгону, що дає системам спостереження супротивника вузьке вікно для відстеження.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Израиле толстых ежей посадили на диету: видео, фото

06.01.2018 - 14:47
Ожирение, как оказалось, болезнь, которая присуща не только людям. Страдать ней могут и дикие животные. В Израиле любители животных выявили ежей, которые настолько растолстели, что не могут свернуться в клубок. ...

Израиль показал видео испытаний «дрона-убийцы» российских С-300 и С-400

21.02.2019
Израиль совершенствует свое вооружение с ...

Взрывы на военных складах в Калиновке сняли на видео с воздуха

27.09.2017
Из Калиновки успешно проводится эвакуация ...