Росія планувала катівні на окупованих українських територіях, – міжнародні юристи

У Херсоні знайшли близько 20 катівень, де російські окупанти утримували мешканців тимчасово захопленого міста. Система цих в’язниць фінансувалася з Росії на державному рівні. Про це повідомляють Важные истории з посиланням на британського адвоката Уейна Джордаша, який очолює групу юристів Mobile Justice Team, що допомагає українській владі розслідувати злочини росіян у Херсоні.

За словами Джордаша, за одні катівні відповідали військові Росії, інші – ФСБ. Також в управлінні катівнями брали участь цивільні – як колаборанти з Херсона, так і приїжджі з окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Зазначається, що одним із причетних був голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо. «Ми точно не знаємо, яка в нього була роль, але він брав участь у управлінні цією системою», — цитує видання Джордаша.

Адвокат також розповів, що зараз українська прокуратура та юристи його Mobile Justice Team вивчили свідчення близько тисячі людей, які побували у цих в’язницях. Скільки загалом українців пройшли через них, сказати важко, адже невивченого матеріалу ще багато. При цьому Джордаш наголосив, що більшу частину опрацьованих свідчень дали люди, які перебували у двох-трьох в’язницях із 20. Декому з них вдалося втекти.

Британський юрист додав, що за час російської окупації в Херсоні зникли безвісти близько 400 людей, деякі з них загинули у катівнях.

«Найбільше мене вразило те, наскільки все було організовано, сплановано та прораховано. За 20 років своєї роботи я вперше зіткнувся з таким», — зазначив Джордаш, який брав участь у розслідуванні військових злочинів у Руанді та колишній Югославії. Він також висловив думку, що Росія ставила собі завдання підкорити українців і знищити українську ідентичність.

Раніше в МВС повідомили, що окупанти мали катівні у всіх захоплених містах та селищах.

У Харківській області одним із видів тортур, які застосовували окупанти у своїх тортурах, було спилювання зубів, виривання нігтів та тортури струмом. Про це в січні в інтерв’ю Укрінформу розповів начальник Головного управління Нацполіції Харківської області Володимир Тимошко.

«Найчастіше застосовувалися жорстокі побиття та тортури електричним струмом. Активно використовувалися протигази, людей пригнічували. Крім того, були випадки виривання нігтів та спилювання напилком зубів. Експертизи тіл, вилучених на деокупованих територіях, показали, що мали місце тортури із заподіянням шкоди статевим органам. Як правило, у чоловіків», — розповів він.

За словами Тимошка, слідчі поліції мають свідчення про утримання у катівнях цілих сімей разом із неповнолітніми дітьми.

«У нас є факти, що у катівнях перебували навіть діти — підлітки 14-16 років. Був і фізичний вплив, і, звісно, моральний. Дівчатам погрожували зґвалтуванням. У нас є свідчення неповнолітньої, яку забрали разом із батьками з дому. Вона розповіла, що до неї постійно заходили і щоразу говорили: Будеш розважатися. Дитина знаходилася в камері і розуміла, що будь-якої миті з нею можуть зробити що завгодно», — розповів правоохоронець.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» выигрывает в Лиге Европы у «Сельты»: видео гола

16.02.2017 - 20:50
После первого тайма «Шахтер» выигрывает в испанском Виго у «Сельты» в матче 1/16 финала Лиги Европы. Гол на 26 минуте забил новобранец горняков Бланко-Лещук — удачно сыграл на добивании после отскока. ...

Разбив Chevrolet на скорости 240 км/ч, водитель не пострадал (видео)

21.11.2015
Двое владельцев хорошо прокачанных Chevrolet ...

Опубликовано видео подмосковного домика Януковича

31.08.2017
С подачи российского певца Иосифа ...

Появились подробности покушения на Мосийчука: видео

25.10.2017
В Киеве возле здания,где располагается ...