Росія осушує Каховське водосховище: з’явилися підтвердження

Супутники зафіксували рекордний спуск води з Каховського водосховища. Путін шантажує світ ЗАЕС?

Російські окупанти проводять невиправдано великий скид води (найбільший за останні тридцять років) з Каховського водосховища, користуючись тим, що контролюють його греблю та гідроелектростанцію в Новій Каховці.

Інформація набула широкого розголосу навіть в іноземних засобах масової інформації. Наприклад, про це розповіло американське Національне Суспільне Радіо (NPR — National Public Radio), посилаючись на відповідні супутникові знімки.

Сенс цих дій загарбників незрозумілий, адже загрози паводку в Каховському водосховищі немає.

NPR, в першу чергу, хвилюється за Запорізьку атомну станцію в Енергодарі, реактори якої охолоджуються водою Каховського водосховища. Якщо вода впаде нижче критичного рівня, великий ризик аварій на АЕС.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Мар’яно Гроссі дав зрозуміти, що наразі до цього ще далеко: «Навіть якщо зниження рівня води не становить безпосередньої загрози ядерній безпеці та безпеці, воно може стати джерелом занепокоєння, якщо йому дозволять продовжуватися».

Припущення Запорізької обласної військової адміністрації та «Укргідроенерго», що метою осушення водоймища може бути бажання загарбників не дати українським військам форсувати Дніпро нижче греблі, виглядає непереконливо. Принаймні ми не розуміємо цієї логіки.

Справа в тім, що правий вільний берег Дніпра на Херсонщині суттєво вище лівого окупованого. Тому підвищення рівня води в річці шкодить, в першу чергу, самим окупантам, затоплюючи їх спостережні пункти та передові позиції.

Мало того, подальше зниження рівня води в Каховському водосховищі загрожує функціонуванню водного каналу в Крим, який розпочинається недалеко від Нової Каховки…


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Курьезный видеосюжет о том, как кот пытался охотиться на ворону (видео)

15.11.2015 - 16:39
А ворона обиделась и ушла к собаке Коты известны своим упорством, а вороны умом и хитростью. А если это противопоставить одно другому… Итак, кот решил поохотиться на птичку, причем птичка ...

Странная реакция кошек на обычный огурец

29.11.2015
На видео подборка различных ситуаций ...

В блиндаже террористов «ДНР» прогремел мощный взрыв: видео

11.02.2019
Подполковник Вооруженных сил Украины Анатолий ...