Росія готувалася до масових вбивств в Україні, – RUSI

Військово-політичне керівництво Російської Федерації на початку повномасштабного вторгнення в Україну планувало не лише захоплення території та повалення уряду, а й готувало за інтервенції масові вбивства громадян.

Про це у четвер, 1 грудня, йдеться у доповіді британського Королівського об’єднаного інституту збройних сил (RUSI).Авторами доповіді стали дослідники RUSI Джек Уотлінг та Нік Рейнолдс, колишній радник керівників міністерства оборони та Служби зовнішньої розвідки України Олександр Данилюк та екскомандувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський.

Автори документа розповіли, що Кремль розраховував, що після блискавичного удару українські чиновники втечуть або будуть захоплені, а суспільство не встигне мобілізуватися для спротиву вторгненню.

Окремо ставилося завдання захопити чи знищити учасників Революції Гідності 2013-2014 років. При цьому ФСБ Росії мала затримати місцевих функціонерів та забезпечити фільтрацію цивільного населення.

Українців планували поділити на чотири основні категорії:

  • Непримиренні. Їх планували вбити;
  • Нелояльні. Їх мали переконати чи залякати;
  • Нейтральні. Передбачалося схилити до співробітництва;
  • Повністю лояльні. Вони мали відразу працювати на окупантів.

У доповіді також йдеться про те, що важливим елементом плану повномасштабного вторгнення в Україну була зрада вищого командного складу ЗСУ.

У свою чергу, у Twitter радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка йдеться про те, що Кремль готував під час інтервенції масові вбивства громадян.

Він уточнив, що про це свідчить попередній аналіз документів щодо початку російської «спецоперації», як у Кремлі називають широкомасштабну війну проти України.

«Попередній аналіз документів «про початок СВО» каже, що Росія планувала захопити Центральну Україну, знищити уряд, убити десятки тисяч осіб (Буча скрізь), прибрати сліди та медійно видати це за «визволення»», — йдеться у публікації.

Подоляк додав, що після перемоги України ці докази досліджуватиме міжнародний трибунал.

Планували 10-денну війну

Москва планувала, що активна фаза повномасштабного вторгнення РФ в Україну триватиме 10 днів. Після цього Росія хотіла окупувати країну, щоб організувати анексію українських територій до серпня. Про це повідомляється в доповіді того ж самого британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), яку підготували військові експерти Джек Вотлінг та Нік Рейнолдс, а також колишній голова РНБО України Олександр Данилюк та екс-командувач Десантно-штурмовими військами України Михайло Забродський.

«Росія планувала вторгнутися в Україну протягом 10 днів, а потім окупувати країну, щоб забезпечити анексію до серпня 2022 року», — йдеться у доповіді.

На думку експертів, Росія планувала, що швидкість атаки та кампанія дезінформації дозволять швидко захопити столицю України. Зазначається, що російський план значною мірою вдався, і війська РФ досягли переваги у співвідношенні сил 12:1 на північ від Києва.

«Однак та оперативна безпека, яка забезпечила успішну дезінформацію, також призвела до того, що російські сили виявилися непідготовленими на тактичному рівні для ефективного виконання плану», — додали експерти.

Зазначається, що тактична компетентність російських військових виявилася значно нижчою за очікування багатьох спостерігачів, що базуються в Україні та Росії і за їх межами.

При цьому, на думку експертів, російські системи озброєння виявилися значною мірою ефективними, і підрозділи РФ з вищим рівнем досвіду мають значний військовий потенціал, але не змогли його реалізувати.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Умер знаменитый вратарь киевского «Динамо» Виктор Чанов: видео

08.02.2017 - 23:14
Сегодня умер знаменитый вратарь киевского «Динамо» Виктор Чанов. Он был отличным кипером, который мог взять мертвый мяч, а иногда и пропустить дурацкий, как, например, в еврокубке против «Селтика»… Чанов успел ...

«Шахтер» эффектно победил «Олимпик»: видео голов

25.11.2017
Донецкий «Шахтер» после неудачи в ...