РФ запустила в космос ядерний супутник, – WSJ

За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну Росія запустила в космос супутник Космос-2553, що несе компоненти системи антисупутникового ядерного озброєння. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників.

Зазначається, що дослідницький апарат Космос-2553 призначений для тестування компонентів потенційної протисупутникової зброї, яка може нести ядерний пристрій.

За словами джерел, російський супутник не несе ядерної зброї, але на ньому є неядерні компоненти нової системи озброєнь РФ.

Ця зброя, у разі її розгортання, дасть Росії можливість знищити за допомогою ядерного вибуху сотні супутників на низькій навколоземній орбіті в тій частині космосу, де домінують апарати уряду США і компанії SpaceX.

Один зі співрозмовників WSJ назвав запущений супутник «прототипом» зброї, водночас інші стверджують, що російська програма не просунулася так далеко.

Супутник Космос-2553 був запущений 5 лютого 2022 року і досі подорожує навколо Землі на незвичній орбіті. Росія стверджує, що космічний апарат призначений для наукових досліджень, але американські офіційні особи вважають цю заяву неправдоподібною.

У лютому президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон отримав розвідувальні дані про те, що Росія розробляє ядерний протисупутниковий потенціал. Така зброя начебто може знищувати супутники, створюючи потужну енергетичну хвилю під час детонації.

Експерти підтверджують таку інформацію. За їхніми словами, цією зброєю Росія може ліквідувати мегаугруповання малих супутників, таких як Starlink від SpaceX, які успішно використовуються Україною для протидії російським військам.

Американські чиновники, незважаючи на заперечення Путіна, побоюються, що Москва дійсно може розгорнути ядерну зброю або макет боєголовки в космосі вже цього року. І підтвердженням цього нібито стало блокування резолюції в ООН.

«Як ми вже зазначали раніше, Сполучені Штати вважають, що Росія розробляє новий супутник з ядерним пристроєм. Ми чули, як президент Путін публічно заявив, що Росія не має наміру розміщувати ядерну зброю в космосі. Якби це було так, Росія б не наклала вето на цю резолюцію», – заявив радник з національної безпеки Джейк Салліван після голосування в середу.

В свою чергу посол фашистської Росії в ООН Василь Небензя звинуватив Вашингтон у спробі заплямувати Москву та заявив, що РФ найближчим часом почне переговори з членами Ради Безпеки щодо власного проекту резолюції, спрямованої на збереження миру в космосі.

«Вони намагаються представити нашу країну як незацікавлену у запобіганні гонці озброєнь у космосі. Це абсурд», – сказав Небензя.

«Ми хочемо заборони на розміщення будь-якої зброї в космічному просторі, а не тільки (зброї масового знищення). Але ви цього не хочете… Дозвольте мені поставити вам те саме питання: чому?» – запитав він Томаса-Грінфілда в Раді Безпеки ООН.

Росія в квітні наклала вето на резолюцію Організації Об’єднаних Націй, яка забороняє використання ядерної зброї в космосі. Постанову розробили і внесли в ООН Сполучені Штати Америки і Японія.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Питере обрушилось здание института: появилось видео

16.02.2019 - 18:37
В России в здании Санкт-Петербургского национального исследовательского университета информационных технологий 16 февраля обрушилась крыша. Причем, она «провалила» перекрытия с пятого до первого этажа. ЧП произошло в разгар учебного дня. По ...

На CNN показали фильм о Путине: видео

14.03.2017
На телеканале CNN 13 марта ...

Группа АББА воссоединилась, чтобы вместе спеть одну песню (видео)

07.06.2016
Всемирно известная шведская группа ABBA, ...